Andreja Upīša memoriālmāja ar dārzu
Daugavas iela 58, Skrīveri, Skrīveru novads

PAR MUZEJU

Rakstnieka pirmā māja Skrīveros celta 1908. gadā. Pirmā pasaules kara laikā tā nodeg, un 1921. gadā uz pirmās mājas pamatiem uzcelta māja, kurā atrodas muzejs.

Dārzs ap māju ir daļa no Andreja Upīša radošā darba – daļa, kura dod iespēju skaidrāk apjaust visu mūža darbu kopumā. Romāna „Zaļā zeme” autora radītais dārzs atklāj vienu no rakstnieka daiļrades tautiskuma avotiem.

Ekskursija ar gidu.

Muzejpedagoģiskā programma “Pazīsti kokus Andreja Upīša dārzā”

• Vecuma grupa: 1.–12. klase
  • Ilgums: 1h
  • Dalībnieku skaits: 30

Interaktīva nodarbība – orientēšanās spēle Andreja Upīša memoriālajā dārzā Skrīveros. Audzēkņi strādā 6 komandās.

Nodarbībā notiek dārzā un sastāv no 3 daļām:

1. Komandas risina krustvārdu mīklu (visas atbildes iekļautas gida stāstījumā / ekskursijā pa muzeju).
  2. Komandas ar karti un darba lapu dodas muzeja dārzā meklēt 15 rakstnieka paša stādītos kokus.
  3. Komandām no atsevišķiem fragmentiem jāsaliek Andreja Upīša teikumi, kurus tematiski vieno dažādi koki.

Muzeja apmeklējums:

• skolēniem, studentiem – 1.00 eiro,
  • pieaugušajiem – 2.00 eiro,
  • ekskursija latviešu valodā – 5.00 eiro.

Muzejpedagoģiskās programmas apmeklējums:

• skolēnam – 2.00 eiro,
  • skolotājiem, kas pavada grupu – bez maksas.

Informācija par apmaksu: http://memorialiemuzeji.lv/skolas-soma/

Foto no Memoriālo muzeju apvienības arhīva.