Aizkraukles Vēstures un mākslas muzejs
"Kalna Ziedi", Muzeja iela, Aizkraukle

PAR MUZEJU

Muzejs atrodas Aizkrauklē, Kalna Ziedu kultūrvēsturisko pieminekļu kompleksā. 1989.gada 18.novembrī tika atklāta pirmā muzeja ekspozīcija “Kalna Ziedu” mājās Aizkrauklē, kas vēsturiski piederējusi Dannenfeldu dzimtai un novēlēta tolaik Stučkas pilsētas izpildkomitejai. Kopš tā laika muzeja sētu ir papildinājušas trīs ēkas: krātuve, izstāžu zāle un atklātā krātuve, celtas attiecīgi 1994., 2000. un 2014. gadā.

Muzeju no vienas puses ieskauj ābeļdārzs ar viduslaiku riņķa krustiem un kapiteļiem, no otras – Zvaigžņu grava un Kalna Ziedu pilskalns, pavisam netālu Daugavas krastā – svētozola piemiņas vieta, savukārt paša kulta ozola stumbrs, kas pārcietis postījumus, novietots muzeja teritorijā.

2017.gadā atklāta muzeja ekspozīcija “Padomju gadi” Aizkraukles pagasta kultūras namā.

EKSPOZĪCIJAS

• Pastāvīgā ekspozīcija “Daugavas krastu likteņstāsti”
  • Atklātā krātuve (pieejama no maija līdz oktobrim)
  • Izstāžu nams
  • Pastāvīgā ekspozīcija “Padomju gadi” (atrodas Kalna ielā 20, Aizkraukles pagastā) Ekspozīcija atvērta apmeklētājiem sestdienās no 11:00 līdz 17:00

• Ekskursijas muzeja ekspozīcijās;
  • Muzejpedagoģiskās programmas skolēniem;
  • Senās spēles un rotaļas;
  • Ekskursiju maršruts par tēmu “Daugavkrastu mītiskās ainavas un dabas objekti Aizkraukles novadā”;
  • Gadskārtu ieražu svētki, koncerti.

• Ieejas maksa:  pieaugušajiem – EUR 1.50, skolēniem – EUR 0.50
  • Ekskursiju vadīšana: grupai (līdz 20 cilvēki) – EUR 6.00