Alsungas novada Tūrisma informācijas un vēsturiskā mantojuma centrs
Skolas iela 11a, Alsunga, Kuldīgas novads

Alsungas muzejs dibināts 1967.gadā kā Alsungas vidusskolas muzejs, kurš sākotnēji atradās Alsungas ordeņa pils telpās. Pašreiz muzejs atrodas vecās skolas ēkā, kura celta 1875.gadā.

Muzejā apskatāms:

• Suitu dzīvojamā istaba un virtuve,
  • Katoļu priesteru liturģiskie tērpi,
  • Izstāžu zālē mainīgās izstādes,
  • Suitu etnogrāfisko ansambļu veidošanās un šodiena.

Piedāvājums programmā “Latvijas skolas soma”.

Ielūdz “Suitu sievas”

Suitu novads ir bagāts ar tradīcijām, kas novērtētas arī pasaules mērogā. 2009.gadā suitu kultūrtelpa iekļauta UNESCO sarakstā – nemateriālais kultūras mantojums, kam jānodrošina neatliekama saglabāšana.
Tikšanās reizē būs iespēja iepazīt senlaicīgo, īpatnējo dziedāšanas veidu – burdonu un iemācīties to dziedāt. Dalībnieki tiks iesaistīti rotaļās un stāstos par suitu novada izveidošanos un īpatnībām. Būs interesanti stāsti par novada vēsturi, valodas īpatnībām, vietvārdiem, dziesmu teicējiem, raksturīgiem mūzikas instrumentiem, ēdieniem un tērpiem.
Iespēja apskatīt Livonijas ordeņa pili, kuršu pilskalnu – Dižgabalkalnu, Sv. Miķeļa katoļu baznīcu, vēsturisku ekspozīciju tūrisma informācijas centrā, vietējo amatnieku un rokdarbnieču darbu izstādi-pārdošanu “Suitu Rijā”.
Būs iespēja nogaršot pašu izgatavoto tradicionālo sklandrausi.

Ieejas maksa muzejā

Pieaugušajiem – 1,50 eiro/pers.
Skolēniem – 0.50 eiro/pers.

Kompleksā biļete pils un muzeja apmeklējumam

Pieaugušajiem – 2.00 eiro/pers.
Skolēniem – 0.70 eiro/pers.

Ekskursija pa Alsungu gida pavadībā – 15,00 eiro

Foto no Alsungas TIC arhīva.