Apriķu muzejs
Apriķu skola, Lažas pagasts, Dienvidkurzemes novads

Apriķu muižas (Apprikken) apbūves baroka ansamblis veidojies pie Alokstes upes 18. gs. sākumā. Kungu māja būvēta laikā līdz 1742. gadam, bet tās astoņstūru tornis neogotikas formās uzbūvēts 19. gs.  Lielākā daļa pārējo ēku – kūts, brūzis, dzirnavas – tika uzbūvētas 19. gs. otrajā pusē, un tanī pat laikā tiek ierīkots arī neliels ainavu parks. Apriķu muiža kopš 16.gs. piederēja fon Osten – Sakenu dzimtai, bet no 1790. – 1852. gadam tā bijusi fon Kroftu dzimtas īpašums. 20. gs. sākumā muižas īpašnieks ir Karls Gustavs Mannerheims, kas vēlāk kļuva par Somijas valsts prezidentu, un zināms kā leģendārās Mannerheima līnijas – fortifikācijas sistēmas Ziemas kara laikā autors. Pašreiz muižā atrodas Apriķu muzejs, kura ekspozīcijas vēsta par novada senvēsturi. Muzejā sev mājvietu atraduši arī liela rūķu saime.

Apriķu muzejs ir stāsts par cilvēkiem laiku lokos un viņu nesavtīgo darbu.

Apriķu muzejs ir stāsts par vēsturi, dabu, par laika ritējumu.

Apriķu muzejs ir stāsts par ticību sev, rūķiem, lellēm un pasakām – savam laikam.Te ir arī savi zvaigžņu stāsti.

Dārgumu medības. Ar spēles palīdzību, kļūsim par azartiskajiem vēstures dārgumu medniekiem. Piemērota  sākumskolas skolēniem un  5-6.klasei.  Ilgums – 1 stunda

Ceļasomas stāsti- par dažādām interesējošām tēmām. Piemēroti sākumskolas skolēniem. Ilgums – 1 stunda.

Ziemassvētku baltā pasaka – Ziemassvētku brīnums ar vēstījumu par svētku svinēšanu cauri gadsimtiem līdz mūsdienām.  Sākumskolas un pamatskolas skolēniem.

Pasaka kumodē – vērsim vaļā šūplādes, skatīsimies, vērosim, klausīsimies, darbosimies! Pasakas ir gudras. Kopā mēģināsim ieraudzīt pasakā apslēpto vēstījumu. Pārģerbšanās un iejušanās dažādos pasakas tēlos. Sākumskolas un pamatskolas skolēniem.

“No muižas pagrabiem līdz bēniņiem”- Aicinām iepazīt vēsturisko Apriķu muižas ēku un iepazīt leģendas, pagrabu pastāstus, izbaudīt muižas ķēķa noskaņas un nokļūt  līdz bēniņiem, kur būs iespēja radoši izpausties un uzrakstīt savu vēstījuma vēstuli muižkungam. Sākumskolas un pamatskolas skolēniem.

Sveču diena – ciemos pie sveču rūķiem. Iepazīšanās ar sveču rašanās vēsturi, tradīcijām sveču dienā, sveču liešana formiņās, radoša pieeja sveču liešanā, sveču ballīte, konkursa jautājumi, krustvārdu mīkla…  Sākumskolas un pamatskolas skolēniem.

Ekskursija pa muižu gida pavadībā:

• skolēniem  – 1,00  EUR,
  • pieaugušajiem 2,00 EUR,
  • skolotājam – vadītājam – bezmaksas.

Tematiska teatralizēta programma:

skolēniem, pieaugušajiem 2,00 EUR

PAPILDUS PAKALPOJUMU

Piedāvājam bezmaksas vietu ar tēju un savām maizītēm.

Foto I.Eglīte un no muzeja arhīva.