Bauskas muzejs
Kalna iela 6, Bauska

PAR MUZEJU
Bauskas muzejs atrodas pilsētas senākās daļas centrā – Rātslaukumā pie dzīvākās satiksmes maģistrāles – Kalna ielas, kādreizējās viesnīcas „Kurzeme” ēkā.

Muzeja darbinieki veiksmīgi izveidojuši jaunu atraktīvu  vēsturisku ekspozīciju “Bauska laikā un cilvēki Bauskā 20.gs.”. Muzeja krājumu veido vairāk par 56 tūkstošiem vienību: senlietas, fotogrāfijas, dokumenti, grāmatas, mēbeles, darba rīki,  sadzīves priekšmeti un citas vēstures liecības.

Plašajās izstāžu zālēs regulāri apskatāmas vēsturiskās, mākslas, un citas izstādes. Muzeja speciālisti veic zinātniski pētniecisko darbu, veido izstādes, sniedz konsultācijas par Bauskas novada vēsturi, kā arī vada ekskursijas muzejā un pilsētā.

Muzejā  darbojas Tautas lietišķās mākslas studijas “Bauska” audējas, kuras arī sniedz konsultācijas par Zemgales novada tautas tērpa komplektēšanu un izgatavošanu.

Attīstām sadarbību ar skolām – piedāvājam iespēju skolēnu grupām, klasēm muzeja speciālistu vadībā noturēt mācību stundas, kas būtu saistītas ar novada vēsturi

MUZEJA EKSPOZĪCIJA

• “Bauska laikā un cilvēki Bauskā 20. gadsimtā” – ekspozīcija veidota mēģinot radīt asociācijas ar vēsturisku pastaigu senajā Bauskā gadsimta garumā, jo cauri vijas ielas motīvs. Tādējādi jebkuram interesentam, kurš uzturas Bauskas vecpilsētā, iegriežoties muzejā, kas atrodas turpat vecpilsētas centrā, ir iespēja nokļūt daudzus gadu desmitus tālā pagātnē.
  •  “Zudušie Bauskas iedzīvotāji”– Izstāde vēsta par kādreizējām nacionālajām minoritātēm, kas kādreiz dzīvojušas Bauskā – vāciešiem, ebrejiem un “krieviņiem”.
  • Zemnieku istabas mēbeles un sadzīves priekšmeti 19.gs.”– Ekspozīcija kopā ar Tautas lietišķās mākslas studijas „Bauska” meistaru darinājumiem skatāma studijas izstāžu zālē.
  •  19. gs.  beigu – 21. gs. sākuma leļļu un rotaļlietu ekspozīcija “Laiks spēlēties” – pastāvīga ekspozīcija, kurā apskatāmas bērnu lelles, rotaļlietas un sadzīves priekšmeti. Pateicoties šai izstādei, iespējams atgriezties savā bērnībā, satikties ar “veciem draugiem”, kā arī uzzināt daudz jauna par leļļu un rotaļlietu pasauli. Ekspozīcijas pamatā ir mākslinieces Tamāras Čudnovskas privātā kolekcija.

• Ieejas maksas muzejā
    – skolēniem, studentiem – € 0,70, pieaugušajiem – € 1,40
  • Gida pakalpojumi muzejā (latviešu un krievu valodās)- € 7,00
  • Gida pakalpojumi Bauskā un ārpus Bauskas (latviešu un krievu valodās):
    – grupai līdz 10 cilvēkiem – € 2,00 (no cilvēka)
    – grupai no 11 līdz 20 cilvēkiem – € 1,50 (no cilvēka)
    – grupai no 21 un vairāk cilvēkiem – € 1,00 (no cilvēka)

EKSKURSIJAS PROGRAMMAS

“Piedzīvojums Bauskā 20.gs.”

– Bauska 20. gs. sākumā kopā ar vācu bodnieku, kas pieprot arī latviešu un krievu valodu: Dreņģera pārtikas preču un vīna veikals, tēja no patvāra, ūdens kriņģeļi, receptes no vecām pavārgrāmatām, fotografēšanās Pļavenieka foto salonā, ielas muzikants.

– Bauska 20. gs. 20.–30. gados kopā ar izbijušu pilsētnieci, kas ieprecējusies laukos: Baranovska kalēja darbnīca – kā apkalt zirgu, Jučiņa frizētava – kā veidot auksto un karsto ondulāciju, Vīksnes grāmatu, rakstāmu un sīku preču tirgotava, kur pērkams tas, ko citur pat ar brilli neatrast, Gobiņa un Kreicberga skroderdarbīca – ko māk skroderis un kā gludināt ar pletīzeri, populāras 20.–30. gadu melodijas.

– Bauska 20. gs. 40.–70. gados kopā ar padomju funkcionāru: kādu postu Bauskai nodarīja karš, ko Bauskā 40. gadu nogalē un 50. gadu sākumā darīja čekisti, „hruščovkas” divistabu dzīvoklis jaunajā Bauskā, lenšu magnetofons atskaņo populāras 60.–70. gadu dziesmas, kādi izskatījās skolēni 70. gados, padomju dziesmu dziedāšana akordeona pavadībā, pēc tam „Maskavas dzidrais” un tosts „Par padomju varu!” ar uzkodām (Водка Московская особая „За власть советов!” и закусочка).

Cena: grupai līdz 10 cilvēkiem – € 30,00
grupai līdz 20 cilvēkiem – € 45,00, par katru nākamo cilvēku- € 2,00
Ja grupa lielāka par 30 cilvēkiem, to dala divās grupās.

Programmu lūgums pieteikt iepriekš.

“Laiks spēlēties!”

Atraktīva izglītojoša programma dažāda vecuma bērnu un pieaugušo grupām ar bērnu rotaļām un citām evarģēlībām rotaļlietu ekspozīcijā. Auduma lellīšu izgatavošana vai papīra leļļu izgriešana 3D tehnikā (pēc Jūsu izvēles).
Cenas: € 1.50/personai

Programmu lūgums pieteikt iepriekš.

Foto no Bauskas TIC arhīva