Ceļo ar gidi Inetu
Rīga, Jūrmala

Kultūrvēsturiski  izglītojoša programma – zināmā un nezināmā Pierīgas kūrorta pilsēta Jūrmala.  (Pa Jūrmalas pilsētu no Lielupes līdz Ķemeriem ar pasūtītāja autobusu.)

Pārdesmit minūšu braucienā no galvaspilsētas Rīgas atrodas kūrortpilsēta Jūrmala. Tā slejas  gar Rīgas jūras līča dienvidu daļu 32 km garā, bet šaurā joslā.   Zinoša gida pavadībā  izziņas braucienā  pa  Jūrmalas 14 nosacītiem rajoniem būs iespēja iepazīties ar  pilsētas tapšanas un attīstības vēsturi, kultūrvēsturiskiem pieminekļiem,  arhitektūru, uzzināt par rakstniekiem, māksliniekiem, arhitektiem un politiskiem darbiniekiem, kuri 19.- 20.gs. dzīvoja un darbojas Jūrmalā. Pateicoties ģeogrāfiskam stāvoklim, dziedinošam mikroklimatam un dabas bagātībām šis Pierīgas rajons  bija iecienīta atpūtas vieta jau kopš 19.gs. un ar laiku kļuva, ne tikai ārstniecības, bet arī kultūras centrs.

Programma veidota tā, lai dalībnieki attīstītu novērošanas spējas, gūtu estētisku baudu. Lai skolēnos stimulēt izziņas interesi, rastos  motivācija paplašināt  zināšanas par  vēsturi, literatūru un mākslu, dabu.

Aktīva līdzdalība: uzdevumu lapas, darbs komandās, diskusijas, mērķtiecīga IKT izmantošana.

• Mērķauditorija: 5.-9.kl. un 10.-12.kl.
  •  Norises ilgums: 2 -2.5  st.
  • Grupām līdz 30* pers. – 60.- Eur

Izzinošais pārgājiens kājām pa Pierīgas kūrorta Jūrmala kultūrvēsturisko centru  no Dubultiem līdz Dzintariem. (Paredzēts skolēniem, kas atbrauc uz Jūrmalu ar vilcienu.)

Pārgājiena sākuma punkts ir Mākslas stacija „Dubulti” dzelzceļu stacijā Dubulti, galapunkts – Dzintaros.

Pārgājiena  laikā gida pavadībā skolēni atklās mazāk zināmo kūrortpilsētas vēsturiskā  centra namu un ieliņu valdzinājumu. Paplašinās zināšanas par rakstniekiem, dzejniekiem, māksliniekiem, arhitektiem, kuri dzīvoja un darbojas Jūrmalā 19.un 20.gs. Apskatīt un salīdzināt  dažādos laikmetos un arhitektūras stilos celtos namus, pilnveidos izpratni par arhitektūras stiliem.  Nelielā pārgājienā pa pludmali , caur gida stāstiem, iepazīsies ar senām peldēšanas tradīcijām, kūrorta attīstību no pirmsākuma līdz mūsu dienām.

Pārgājiena programma veidota tā, lai rosinātu iztēli un domāšanu, lai skolēni nebūtu pasīvi klausītāji un vērotāji, viņi tiek iesaistīti diskusijā, atceļot atmiņā mācīto. Nostiprināt skolā iegūtās zināšanas par dzejniekiem, māksliniekiem, apskatot viņu darba un dzīves piemiņas vietas. Programmas mērķis ir motivēt skolēnus vairāk interesēties par kultūrmantojumu, vēsturi, literatūru – paplašināt skolēnu redzesloku. Iespēju robežas (pēc izvēles) var apmeklēt pilsētas  muzejus.

• Mērķauditorija: 5.-9.kl. un 10.-12.kl.
  •  Norises ilgums: 2.5 – 3 st.

Lielais Ķemeru tīrelis.

Pastaiga pa Lielā Ķemeru tīreļa laipu aizņem aptuveni 2 stundas. Koka laipa izbūvēta 3 kilometru garumā starp maziem purva ezeriņiem, tā saucamām lāmām. Ķemeru Tīrelis ir apburoša vieta – sūnu, vaivariņu, lāceņu, dzērveņu, pundurbērzu un priedīšu valstība. Lielā Ķemeru tīrelī sastopami dažādi putni: purva tilbīte, cielaviņa, dzeltenais tārtiņš. Šeit valda miers, tikai paretām dzirdamas putnu balsis, un, ja palaimējas, var izdzirdēt, kā tālumā iekliedzas dzērves. Nodarbības  laikā zinātkāriem tūristiem būs iespēja uzzināt kas ir purvs, kā veidojas kūdra un ārstnieciskais sērūdens.

• Mērķauditorija: 5.-9.kl. un 10.-12.kl.
  •  Norises ilgums: 2- 2.5  st.

Melnalkšņu dumbrāja laipa.

Melnalkšņu dumbrāja laipa ir viena no īsākajām un interesantākajām takām Ķemeru nacionālajā parkā (600 m). Melnalkšņu dumbrājā abos Vēršupītes krastos  novērojami dabiskam mežam raksturīgi elementi – jauni, kā arī veci un dobumaini koki, kritalas, sausoņi, ciņi. Daudzveidīga ir meža putnu fauna. Jebkurā gadalaikā  melnalkšņu dumbrājs  ir īpašs.  Taču visā krāšņumā dumbrājs  atklājas tieši pavasarī.  Pālu laikā Vēršupītes ūdeņi pārklāj lielāko dumbrāja daļu, visapkārt zied zeltainās purenes,  gaiss vibrē  no putnu dziesmām un dzeņu bungošanas.

• Mērķauditorija: 5.-9.kl. un 10.-12.kl.
  •  Norises ilgums: 1  st.

Taka uz sēra dīķiem.

Taka uz sēra dīķiem  -koka celiņi 800 m garumā. Ekskursijas laikā Jūs uzzināsiet  par  augstā  tipa purvu un unikālu biotopu – sēra avotu izplūdes vietu Ķemeru Nacionālā parka teritorijā. Šeit sastopami savdabīgi purva ezeriņi, piesātināti ar sēra baktēriju radītām nogulsnēm. Ezeriņu  krastos

sastopami īpašu sugu augi. Sēra dīķu apkaimē var sajust gaisā sērūdeņraža smaržu.

• Mērķauditorija: 5.-9.kl. un 10.-12.kl.
  •  Norises ilgums: 1-1.5 st.
  • Grupām līdz  30* pers. – 60.- Eur

Kaņiera  ezera  putnu  vērošanas  tornis  un Lapmežciems.

Kaņiera ezers ir vieta, kur migrācijas laikā apmetas daudzi tūkstoši ūdensputnu. Ezera krastos un tā apkārtnē sastopamas vairāk nekā 200 putnu sugu. Putnu vērotāju ērtībām vienā no Kaņiera ezera pussalām uzcelts putnu vērošanas tornis. Netālu no putnu vērošanas torņa izveidota koka laipa uz pontoniem, kura stiepjas cauri niedrāju audzēj.

Izsens zvejnieku ciems – Lapmežciems atrodas skaistā vietā uz šauras zemes strēles starp Kaņiera ezeru un Rīgas jūras līci. Lapmežciemā izveidots zvejnieku muzejs, kuru var apmeklēt ekskursijas laikā.

• Mērķauditorija: 5.-9.kl. un 10.-12.kl.
  •  Norises ilgums: 1-1.5 st.
  • Grupām līdz  30* pers. – 60.- Eur

*Ja tūristu skaits grupā pārsniedz 30, tad maksa par katru papildus cilvēku 2,- Eur.

Foto no personīgā arhīva.