Dabas parks “Balkanu kalni”
c. Vilkova, Šķilbēnu pagasts, Viļakas novads

Vietējās nozīmes dabas parks „Balkanu kalni” plešas aptuveni 20 ha platībā. Dabas parks „Balkanu kalni” ir ainaviski skaista vieta ar izteiktu reljefu. 3 ekskursiju dabas takas atklāj koka skulptūras, interesantākos dabas objektus, atšķirīgos mežu tipus, augstus paugurus un stāvas nogāzes, zvēru alas un skudru pūžņus. Visas 3 takas aizved pie dziļas ielejas, kur, kā vēsta leģenda, ir nogrimusi baznīca.

Noguruši ceļotāji var atpūsties piknika vietās, sakurinot ugunskuru, uzceļot telti, bet rītu sagaidīt ar putnu čalām un izpeldēšanos dīķīti.
Aktīvā atpūta: Parka apmeklētājiem vasarā pieejama velonoma un tenisa laukums, darbojas inventāra noma.

Ziemā dabas parks „Balkanu kalni” aktīvās atpūtas cienītājiem piedāvā distanču slēpošanas trasi, viens aplis stiepjas 5 km garumā pa līdzenumu, pauguriem un lejām. Diennakts tumšajā laikā pieejama 1,5 km gara, apgaismota trases daļa. Darbojas slēpošanas inventāra noma.

Foto Mārīte Meļņika