Daugavas muzejs
Daugavas muzejs, Salaspils novads

Daugavas muzejs atrodas Doles salā, pusstundas attālumā no Rīgas, Salaspils novadā. Muzejs, kas aptver visu Daugavas senāko un saimniecisko vēsturi Latvijas teritorijā, ir ierīkots 19.gs. muižas ēkā, kuru ieskauj skaists vēsturiskais parks Daugavas krastā. Daļa no muzeja ir arī etnogrāfiskā zvejnieku sēta, kurā iespējams iepazīties ar rekonstruētajiem zvejas tačiem, mazākiem zvejas rīkiem un sadzīvi.

PIEDĀVĀJUMS

Ekskursijas ar gidu.

Muzejs piedāvā izzinošas ekskursijas gida pavadībā, kuras iesākas ar muzeja pamatekspozīcijas un aktuālo izstāžu izpēti. Tālāk dodamies cauri plašajam, ar dažādām kultūrvēsturiskām un dabas vērtībam bagātajam, Doles muižas parkam aplūkot brīvdabas ekspozīciju, kura sniedz ieskatu Daugavas zvejnieku sadzīvē un ļauj izpētīt dažādos laikos izmantotos zvejas rīkus. Ekskursijas garums – viena līdz pusotra stunda.

Muzejpedagoģiskās nodarbības

Nodarbības tiek pielāgotas katrai vecuma grupai, vajadzības gadījumā – mācību priekšmetam un muzeja plašajam saturam.

”Nodarbība ”Lielais loms”” (līdz 25 skolēniem)

Nodarbība b/d vecuma bērniem un 1.klases skolēniem. Tās laikā apciemosim etnogrāfisko zvejnieku sētu, iesim rotaļās, iepazīsimies ar sadzīvi 19.gs., noskaidrosim kādas zivis dzīvo upē, kā arī būs iespēja iemēģināt roku makšķerēšanā, zvejojot koka zivtiņas.

Orientēšanās spēle muzeja parkā

Nodarbība 3.-6. klasei, kuras laikā tiek iepazīts muzeja vēsturiskais parks ar dažādiem objektiem. Skolēni ne tikai apgūst orientēšanos telpā pēc kartes, bet arī pilda dažādus ar vēsturi un dabu saistītus uzdevumus.

Arheoloģija Daugavas lejtecē

  • Nodarbība 2.-4.klasei, kur skolēni kopā ar muzejpedagoģi iepazīstas ar muzejā esošajiem arheoloģiskajiem priekšmetiem, noskaidro, kā senākos laikos dzīvoja cilvēki, kā arī iejūtas arheologa lomā, piedaloties paši savos arheoloģiskajos izrakumos. Nodarbība pieejama grupām līdz 24 skolēniem!
  • Nodarbība 6.-7.klasei pielāgota mācību saturam, tajā tiek apgūta vai atkārtota senvēstures tēma, apskatot laika posmu no paleolīta līdz viduslaikiem. Nodarbības laikā skolēniem ir jāpilda darba lapas, kā arī jāpiedalās diskusijās par senvēsturē un arheoloģijā nozīmīgām tēmām.
  • Aicinām sazināties ar muzeja speciālistiem, lai noskaidrotu piemērotāko piedāvājumu tieši jūsu klasei!

CENAS

  • Ieejas biļete skolēniem muzejā (ja nav nodarbības) – 1.00 Eur
  • Ieejas biļete pieaugušajiem – 2.00 Eur
  • Muzejpedagoģiskā nodarbība – 2.00 Eur/skolēnam
  • Ekskursija ar gidu – 10.00 Eur
  • Pavadošajiem skolotājiem (2) bez maksas.

PAPILDUS PAKALPOJUMI

Muzeja teritorijā ir iespējams izīrēt piknika vietas un nojumes īpašiem pasākumiem:

  • Piknika vieta – 5 Eur
  • Nojumes – 25.00 Eur (darba dienās); 40.00 Eur (brīvdienās)

Foto no muzeja arhīva.