Daugavpils skrošu rūpnīca
Varšavas iela 28, Daugavpils

PAR RŪPNĪCU

Vienīgā tūristiem atvērtā munīcijas ražošanas rūpnīca Baltijā, kurā atrodas Eiropā vecākais, joprojām strādājošais skrošu liešanas tornis.

Ieroču un munīcijas ražošana vienmēr tiek saistīta ar zināmu slepenību un noslēpumainību, tāpēc tik lielu interesi ir izpelnījusies Daugavpils skrošu rūpnīca, kas dibināta 1885.gadā. Rūpnīca ir vecākā munīcijas ražotne Ziemeļeiropā. Vienīgā šāda veida rūpnīca Baltijā, un viens no vecākajiem industriālā mantojuma objektiem Latvijā. Rūpnīcā atrodas Eiropā vienīgais strādājošais svina liešanas tornis.

Cauri gadsimtiem, gan cariskās Krievijas, gan Latvijas pirmās brīvvalsts, gan Padomju Savienības, gan Latvijas neatkarības laikā – rūpnīca vienmēr ir ražojusi augstas kvalitātes medību skrotis, ko tā turpina darīt arī joprojām. Rūpnīcā redzamas iekārtas un konstrukcijas, kas tika uzbūvētas 19.gs, papildinātas pirms un pēc abiem Pasaules kariem, bet kas labi saskaņojas ar modernajām iekārtām, kas tiek izmantotas munīcijas ražošanai.

PIEDĀVĀJUMS UN CENAS

Rūpnīca piedāvā apskatīt vēsturisko ekspozīciju, skrošu liešanas cehu, uzkāpt tās unikālajā 37 m augstajā tornī, zem kura atrodas 19m dziļā dzesēšanas aka. No rūpnīcas torņa paveras skats uz slaveno Daugavpils Baznīcu kalnu, pilsētas centru un tālumā esošajiem cietokšņa vaļņiem. Pēc rūpnīcas apskates ikvienam ir iespēja izmēģināt saražoto produkciju rūpnīcas šautuvē.

Ir iespēja noskatīties filmu (8min.) par svina kausēšanas, liešanas procesu un patronu ražošanu.

Pieaugušie – 5.50 Eur
Skolēni – 3.50 Eur

Skolēnu grupām, iepriekš piesakoties, 2.50 Eur/pers.

Bezmaksas ieeja: pirmsskolas vecuma bērniem (līdz 6 g.v. ieskaitot), grupu vadītājiem

Maksa šaušanas komplektam (pneimatika):
– Šaušana pa mērķi, bundžām, krītiņiem u.c.
– 15 šāvieni
– Katrs šāvējs saņem savu mērķi par piemiņu
Cena: 1.50 Eur

PAPILDUS PIEDĀVĀJUMS

• Vēsturisko svina liešanas iekārtu apskate, ar kurām kausēts svins iegūst ideālas lodes piliena formu, krītot no 40m augstuma.
  • Medību munīcijas vēsturiskā ekspozīcija.
  • Pēc ekskursijas interesentiem ir iespēja izmēģināt produkciju rūpnīcas šautuvē.

SVARĪGI

UZMANĪBU!!! Atrodoties DSR teritorijā, apmeklētājs apņemas ievērot iekšējās kārtības noteikumus un apzinās riskus veselībai!

Foto no uzņēmuma arhīva.