Durbes muzejs
Raiņa iela 17, Durbe

Ceļā no Rīgas  25 km pirms Liepājas atrodas Latvijas mazākā pilsēta Durbe, vieta ar ievērojamu vēsturi. Pilskalnā, kur slejas vācu ordeņpils mūru drupas, atrodas Žemaišu piemiņas zīme par Durbes kauju 1260.gadā. No šejienes paveras skats uz Durbes ezeru.

Blakus pilskalnam atjaunotajā doktorāta ēkā, kur 1887.gadā dzimis Latvijas pirmais ārlietu ministrs Zigfrīds Anna Meierovics, atrodas muzejs. Tā eksponāti atspoguļo Durbes vēsturi, katrai lietai ir stāsts par notikumiem un personībām. Jaunlatvietis Atis Kronvalds, Latvijas dārzu tēvs Sīmanis Klēvers, medicīnas doktors Jēkabs Alksnis, mākslinieks Ģirts Vilks un citi Latvijas vēsturē nozīmīgi cilvēki saistīti ar Durbi.

Muzejā redzēsiet Nameja gredzenu, kuršu sieviešu rokas sprādzi, Durbes tautas tērpu, gandrīz 200 gadu vecu Līgutu muižnieces kāzu kleitu, Durbē sarakstītas grāmatas un citas interesantas lietas.

Kopā ar muzeju ir iespēja apskatīt 1651.gadā celto Durbes baznīcu ar labi saglabātu senu iekātojumu. Ar baznīcu saistīti vairāki stāsti: par dumpi 1905.gadā un citi. Blakus baznīcai atrodas bijusī Kronvalda skola. Tur iespējams apmeklēt Durbes ezera istabu. Centra skvērā skatāms akmenī kalts pilsētas ģerbonis: ābele ar 7 āboliem.

Durbes apmeklējumam varat ieplānot 1 – 2 stundas.

Foto no Durbes muzeja arhīva.