E. Šneidera laukums
Pāvilosta
 Sākotnēji ieplānots kā tirgus laukums, līdz pagājušā gadsimta 30-tajiem gadiem tā arī saukts un ticis izmantots. 20.gs. 50-tajos gados laukumu pārdēvē par Pionieru laukumu. 90.-to gadu sākumā laukumu nosauc skolotāja, sabiedriskā darbinieka un ciemata apzaļumošanas pamatlicēja Ernesta Šneidera (1892.-1948.) vārdā. 1992.gada 30.augustā – skolotāja simtgades jubilejā – E. Šneidera laukumā 2, kur dzīvoja un strādāja skolotājs, uzstādīts piemiņas akmens. Ēkā, kas celta kā aptieka, bet vēlāk bijusi Pāvilostas pamatskola, šodien darbojas Pāvilostas mākslas skola. Laukumā aplūkojami Liepājas mākslas vidusskolas Koktēlnieku klases audzēkņu veidotie kokgriezumi. Laukuma ainavā organiski iekļāvusies viena no vecajām zvejnieku mājām E.Šneidera laukumā 10. Tādas Pāvilostā saglabājušās vairs tikai trīs.
   2014. gadā E. Šneidera laukumā uzstādīts kultūrvēsturisks objekts – bāka. Tā kā daudziem Pāvilostas zvejniekiem pēdējā atdusas vieta ir jūras dzelme, tad šis objekts ir kā piemiņas vieta zvejniekiem un zvejniecībai. Jau izsenis bākas simbols zvejniekiem ir kalpojis kā drošība, krasts, gaisma un patvērums grūtā brīdī.
Foto Daina Vītola