Ekskursijas Grobiņā un tās apkārtnē
Grobiņa

Grobiņas arheoloģiskais ansamblis

Grobiņas arheoloģiskais ansamblis sastāv no vairākiem viena laika arheoloģiskiem pieminekļiem. Ekskursijas sākas pie Grobiņas pils, kura ir apvīta ar stāstiem un leģendām, iespēja ielūkoties tās tapšanā, izzināt pazemju eju un velvju stāstus, kur ir sadedzināta pirmā ragana Latvijā.

Tālāk ceļš gar pils mūriem uz Grobiņas pilskalnu (Skābaržkalnu), izzinot stāstus par Baltu cilti – Kuršiem. Un uz Priediena senkapiem, kas ir lielākais skandināvu kapulauks Grobiņas arheoloģiskajā ansamblī. Šajā vietā iegūtas tiešas liecības par skandināvu ieceļotāju līdzāspastāvēšanu ar vietējo kuršu kopienu.

Ilgums: 1,5h

Cena: 16 eiro no grupas.

 

Grobiņas promenāde

Gida pavadībā ceļš ved gar Ālandes upes pastaigas taku uz viduslaiku pili, kas apvīta  nostāstiem un leģendām. Dodoties tālāk pa promenādi, viena no pieturvietām ir uzstādītās plāksnes ar citātiem no Zentas Mauriņas un Raiņa darbiem. Vides objekts “Akmens stāsti”  ir ne vien apskatāms, bet arī klausāms.

Strautiņš gar senāko bruģi Grobiņā jūs aizvedīs dīķa otrā pusē, kur gaida interesanta aktivitāte – pārceltuve un peldējums pāri Ālandei. Nokļūstot atpakaļ, viens no beidzamajām apskates objektiem ir Grobiņas pilskalns (Skābaržkalns) ar stāstu, kādi notikumu tur norisinājušies vikingu laikā.

Ilgums: 1,5h

Cena: 16 eiro no grupas.

 

Nakts Gids Grobiņā

Tumšais vakara laiks ir vispiemērotākais, kad piesātinātos stāstus ar vēsturiskām leģendām, nostāstiem un neskaidriem notikumiem paspilgtināt ekskursijas burvību un izzināšanas prieku.

Interesentiem ir iespējams izzināt vēstures lapaspuses no Grobiņas senvēstures līdz mūsdienām. Sākot pie Grobiņas pils, ielūkojoties tās tapšanā, izzināt pazemju eju un velvju stāstus un saklausot meiteņu raudas, kas nāk no pils pagrabiem. Tālāk gar pils mūriem dodoties uz Grobiņas pilskalnu (Skābaržkalnu), kur izzināt stāstus par Baltu cilti – Kuršiem.

Ālandes upi šķērsojot ar pārceltuvi, klausoties atklājumus par upes seno ceļu uz Baltijas jūru.

Ilgums: 1h

Cena: 15 eiro no grupas.

 

Iepazīsti Grobiņas novadu

Dažādām mērķauditorijas grupām esam sagatavojuši ekskursiju maršrutus, kas ļaus iepazīt Grobiņas novadu – Bārtu, Kapsēdi, Cimdeniekus, Dubeņus un citus. Gida pavadībā iepazīstot novada vēsturi un tās notikumus, baudot gleznainākās vietas un ciemojoties interesantās saimniecībās.

Par sīkāku informāciju interesēties rakstot uz tūrisma e-pastu: info@grobinasturisms.lv

Foto no Grobiņas TIC arhīva.