Fonda “Mākslai vajag telpu” Izbraukuma nodarbības par 20. gs. otrās puses un laikmetīgo mākslu

PAR MUMS

2018. gadā fonds “Mākslai vajag telpu” aizsāka mākslas izglītības programmu “Izbraukuma nodarbības par 20.gs. otrās puses un mūsdienu mākslu”, piedāvājot Latvijas skolām pieteikties izbraukuma nodarbībām, kuru laikā jauniešus iepazīstina ar latviešu mākslas vēsturi un mūsdienu mākslas procesiem, aicinot viņus arī izteikties un artikulēt savu viedokli par mākslu. Ar Valsts Kultūrkapitāla fonda mērķprogrammas atbalstu “Latvijas skolas somas” satura radīšana fonds uzlabojis nodarbību saturu un pieacinājis nodarbību norisē piedalīties jaunos māksliniekus Madaru Kvēpu, Enviju un Jāni Šneideru, kas šobrīd ir aktīvi savā radošajā darbībā un sevi jau paspējuši pierādīt vietējā mākslas vidē.

Nodarbība paredzēta paredzēta divās daļās – pirmā daļa ir 40 minūšu gara ievadlekcija par 20. gs. otrās puses un laikmetīgo mākslu, ko vada mākslas izstāžu kuratore Auguste Petre, kam seko otrā daļa – 40 minūšu gara diskusija, kuru iesāks viens no jaunajiem māksliniekiem, iepazīstinot ar sevi,  prezentācijas formātā parādot savu daiļradi, ļaujot skolēniem uzdot jautājumus un izteikt savu viedokli par redzamo. Pēc tam diskusija tiks turpināta par izvēlēto tēmu, kura nodarbības pasūtītājam jāpiesaka pirms nodarbības noturēšanas skolā, tādā veidā ļaujot nodarbības vadītājiem laikus sagatavoties un veiksmīgi moderēt diskusiju ar jauniešiem.

Diskusijas pamata tēmas (jāizvēlas viena):

• Vai mākslai jābūt skaistai?
  • Kā ikdiena atspoguļojas mākslā?
  • Mans ideālais laikmetīgās mākslas muzejs.
  • Ko māca māksla?
  • Ko es gribu redzēt laikmetīgajā mākslā.

Kad ir pieteikta tēma, tiek atsūtīta atbilstoša prezentācija ar mākslas darbiem un darba lapa, kura skolēniem ir jāaizpilda un ieskenētas darba versijas jāiesūta uz lasma.goba@gmail.lv. Tas ir jāizdara pirms nodarbības skolā. Diskusijas daļā mēs kopīgi apskatīsim vēlreiz tos pašus mākslas darbus un apspriedīsim iesniegtās atbildes, sagaidot no skolēniem padziļinātākus komentāru un pamatojot savas atbildes, kas uzrādītas darba lapās.

Lektore: Auguste Petre

Jaunie mākslinieki (tikai viens piedalās pieteiktajā nodarbībā): Madara Kvēpa, Jānis Šneiders vai Envija

Paredzētais vecums: 7. – 12. klases.

CENA

EUR 5.00 no skolēna

SVARĪGI

• Optimālais daudzums 15-35 skolēni, taču var būt arī lielākas grupas, ja ir nodrošināts liels ekrāns un mikrofons.
  • Prezentācijai nepieciešams: Ekrāns, dators, projektors, interneta savienojums, skaņa.