Izglītojošs un interaktīvs centrs “Dzelzceļš un Tvaiks”
Dzelzceļa iela 8, Gulbene

PAR MUMS

Centrs atrodas Gulbenes dzelzceļa stacijā – vēsturiskā ēkā. Tajā izvietotas 30 interaktīvas ierīces, ar kuru palīdzību var izzināt dzelzceļa nozari, gūt priekšstatu par dažādām fizikas likumsakarībām, nākotnes tehnoloģijām un karjeras izglītības ievirzēm tehniskās un inženierzinātņu jomās. Apmeklētāji var iejusties mašīnista lomā, iedarbināt tvaika lokomotīvi, iegūt biļeti uz sapņu galamērķi, piekrautu vagonu, iegūt oriģinālas fotogrāfijas, iedarbināt gaisa vilcienu, minot velosipēdu, izbraukt ar jaunākās paaudzes skūteri pa sliedēm, kā arī daudz ko citu, interesanti un aizraujoši pavadot laiku. Piedāvājumā arī radošas, komandu saliedējošas tematiskās nodarbības par dzelzceļa nozari.

Ar skolām sadarbojamies “Latvijas skolas soma”, “Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” un “Atbalsts izglītojamo individuālo kompetenču attīstībai” projektu ietvaros.

PIEDĀVĀJUMS

  • Ekskursijas gida pavadībā latviešu, krievu un angļu valodā.
  • Tematiskā nodarbība 1.-3. klasei “Uzbūvē savu nākotnes vilcienu” – Jautājumos un atbildēs tiks izpētīta dzelzceļa attīstības vēsture un ieskicēts dzelzceļš nākotnē. Nodarbības praktiskajā daļā skolēnu uzdevums būs uzbūvēt katram savu nākotnes vilcienu – kustēties spējīgu papīra modeli un piedalīties to palaišanas sacensībā. Nodarbības ilgums 60 min, Vēlamais grupas lielums – līdz 24.
  • Tematiskā nodarbība 4.-6. klasei “Izveido gudro plastilīnu” – Jautājumos un atbildēs tiks izpētīta dzelzceļa nozare, kurā ļoti uzskatāmi atspoguļojas cilvēces tehniskais progress un attīstība kopumā, dažādu materiālu un izejvielu pielietojums (materiālzinātne). Nodarbības praktiskajā daļā no trim visiem zināmām vielām skolēni izgatavos vienu neparastu – “Gudro plastilīnu”. Nodarbības ilgums 60 min, Vēlamais grupas lielums – līdz 24.
  • Tematiskā nodarbība 7.-9. klasei “Izveido garāko un izturīgāko tiltu” – Jautājumos un atbildēs tiks izpētīti dažādi izaicinājumi, ar kuriem ir sastapušies inženieri dzelzceļa attīstības vēsturē. Nodarbības praktiskajā daļā dalībnieki tiks sadalīti komandās un viņu uzdevums būs ar vienādu materiālu daudzumu noteiktā laikā atrisināt konkrētu inženiertehnisku problēmu-būs jāuzbūvē pēc iespējas garāks un vienlaikus izturīgāks dzelzceļa tilts. Visu komandu darba rezultāts nodarbības beigās tiks testēts uz slodzi. Nodarbības ilgums 60 min, Vēlamais grupas lielums – līdz 24.

CENAS

Ekskursija –

  • Pieaugušajiem   6.50 EUR
  • Skolēniem, studentiem, pensionāriem un personām ar invaliditāti 5.00 EUR
  • Bērniem no 4 līdz 6 g.v.            2.50 EUR
  • Ģimenes biļete (2 pieaugušie un 1 vai 2 bērni)    13.00 EUR

Tematiskā nodarbība – 3,00 EUR (persona)

Tematiskā nodarbība + ekskursija – 6,50 EUR (persona)

PAPLDUS PAKALPOJUMI

Centrā darbojas suvenīru veikals.

Foto no IIC “Dzelzceļš un tvaiks” arhīva.