Izziņas un sajūtu taka “Ciemos pie dižskābarža”

Patīkamus atpūtas brīžus ceļotājiem piedāvā Skolas parks Dobeles – Zaļenieku ceļa malā pie Krimūnu pamatskolas. Tā lepnums ir kļava, kuru par pagasta koka 1998. gadā ievēlēja pagasta ļaudis. Kļava ir arī skolas simbols, rotāts ar skolas bērnu darinātiem koka burtiņiem.

Skolas parkā izveidota izziņas un sajūtu taka “Ciemos pie dižskābarža”. 400 m garo taku izejot basām kājām, var izbaudīt oļu, čiekuru, zīļu un citu dabas materiālu pieskārienu pēdām. Grupām piedāvā iziet taku gida pavadībā, veicot dažādus interaktīvus uzdevumus. Jāpiesakās iepriekš, zvanot pa tālruni 25488435.

Mazliet tālāk izveidotais Iepazīšanās dārzs aicina iepazīt kokaugu daudzveidību. Tos ir stādījuši pagasta sakoptāko sētu saimnieki. Kokus papildina puķu stādījumi, dažādu formu atpūtas soliņi, šūpoles un milzu stabule.

2016. gadā atklāta Latvju zīmju aleja. Takas galā pie dižā dižskābarža, kur arī soliņi takas gājējiem un koka tiltiņš, uzstādītas desmit latviešu rakstu zīmes. Rakstus ozolkokā griezis amatnieks, Auces vidusskolas skolotājs Jānis Bensons. Katrai zīmei klāt ir informācija par tās nozīmi.