Izzinoši pārgājieni Cēsu pusē ar gidu Sigitu Klētnieci
Cēsu novads un apkārtne

Izzinošu pārgājienu piedāvājumi Cēsu pusē

Gids – Sigita Klētniece – www.facebook.com/cesisinside

Kūrvietas Cēsīs 19.gs.

Ekskursija iekļauta iniciatīvā “Latvijas skolas soma”.

Kultūrvēsturiskās Cēsis – Gaujas puse. Koka apbūve, senās kūrmājas. Izzinoši stāsti par Cēsīm kā kūrorta pilsētu 19. un 20. gadsimtā. Pārgājienu sākam pils parkā un noslēdzam Rožu laukumā. Apļa veida maršruts.

Maršruts ~ 9km ~ 3 stundas. Piemērots bērniem 5.-12. klase.

Līču – Laņģu iezis Liepas pusē. (10 km no Cesīm)

 Māla karjers, kur iegūst mālu ķieģeļu ražošanai, iespaidīgas smilšakmens alas, avoti, ~3km klintis, smilšakmens atsegumi. Dabas slēptās vietas pieejamas tūristu apskatei. Pēc pastaigas iespēja viesoties Maizes mājā, kur ir iespēja pašiem gatavot un apēst pīrāgus, kā arī iespēja pasūtīt zupu ugunskurā.

Maršruts ~ 9km ~ 3 stundas. Piemērots bērniem 1.-12. klase.

Senās Autīnes meklējumos.

Pārgājiens Priekuļu pusē, seno vēstures noslēpumu izzināšana, Vaives upes ieleja, Ģūģeru senkapi 8.-12. gs. apbedījumu vieta, Sāruma pilskalns – viens no senākajiem un lielākajiem pilskalniem Latvijā, paslēpts apkārtnes mežos, atrodams vien zinātājiem.

Maršruts~ 12 km ~ 4 stundas. Piemērots bērniem 5.-12. klase.

Izgaršo Cēsis.

Hanzas pilsētas vēsture, pils parks un viduslaiku pilsēta. Degustācijas un radošās darbnīcas. Uzzināsiet kā bija kādreiz un kā ir mūsdienās dzīvot Cēsīs. Ir iespēja izvēlēties aktivitātes:

  • Laureta sveču darbnīca, nodarbības cena EUR 3.00/pers.;
  • Veselības fabrikas svaigie kokteiļi, degustācija, cena EUR 4.00/pers.;
  • Veselīgo produktu veikals “Ķimene” – ķiploku fabrikas produktu degustācija, cena EUR 3.00/pers.;
  • Maizes ceptuve “Cēsu maize”, degustācijas, cena EUR 1.50/pers.

Maršruts ~ 3km ~ 3stundas. Piemērots bērniem 1.-12. klase.

Kvepenes noslēpumi.(7 km no Cesīm)

Gaujas upes sena apdzīvota vieta – Kvēpene, apkārtnes noslēpumu atklāšana, pilskalns, svētozols, avots, klintis, saullēkta kalns, alas un citas mistiskas un mītiskas vietas. Iespēja pikniku organizēt labiekārtotā vieta pie Gaujas.

Maršruts ~ 6km ~ 3 stundas. Piemērots bērniem 1.-12. klase.

Ērgļu klintis.(3 km no Cesīm)

Ērgļu klintis Gaujas krastā viens no skaistākajiem dabas objektiem Latvijā. Iespaidīgs smilšakmens atsegums, kas atspulgojas Gaujas ūdeņos. Gaujas pakavs.  Maršruts ved apļa veidā. Ejot uzzinām par dabu, ūdeņiem un dzīvniekiem mežā.

Maršruts ~ 4km ~ 2 stundas. Piemērots bērniem 1.-12. klase.

Spoguļu klintis Cesīs.

Maršruts Gaujas krastos (Cīrulīšu dabas takas) Cēsīs. Izzinām dabu, ūdeņus un dzīvniekus. Smilšakmens atsegumi, kas atspīd vecupes krastos, leģendām apvītas alas un avoti. Aizejam līdz slēpošanas kalnam, kur kādreiz (1968.-1987.) bija kamaniņu trase.

Maršruts ~ 5km ~ 2 stundas. Piemērots bērniem 1.-12. klase.

Izmaksas grupām ir 4,- EUR no pārgājiena dalībnieka, cenā iekļauta piedāvajuma organizēšana, vadīšana. Papildus samaksa izvēlētajās degustācijās “Izgaršo Cēsis” piedāvājumā un maizes mājā Liepā.