Jaunmoku pils
Tumes pagasts, Tukuma novads

PAR MUMS

Jaunmoku Pils atpūtas kompleksā – daudzveidīgs piedāvājumu klāsts ārpus pilsētas steigas klusā, pakalniem ieskautā Kurzemes ainavā. Saglabājot apkārtnes kultūrvēsturiskās vērtības un ieviešot arvien jaunus kultūrtūrisma produktus, Jaunmoku pils kļuvusi par vienu no atpazīstamākajām atpūtas vietām Latvijā. Saviem viesiem piedāvājam Meža muzeja apskati, viesnīcas un restorāna pakalpojumus, kā arī greznas telpas svinībām un konferencēm.

Jaunmoku pils – vieta, kur saplūst laiks, daba un mūzika!

 PIEDĀVĀJUMS

Izstādes un ekspozīcijas

Senā podiņu krāsns – Ienākot pa parādes ieeju, skatam paveras pils lielākais lepnums – unikāla 20. gadsimta sākumā izgatavota podiņu krāsns, kas darināta no 130 podiņiem ar uzgleznotiem 50 dažādiem Rīgas un Jūrmalas skatiem.

Pils saloni – Kopš 2014. gada pavasara rekonstrukcijas darbiem pils saloni ieguvuši pavisam citu izskatu un noskaņu. Sadarbībā ar firmu „Morris&Co” telpās iemājojis angļu jūgendstils. Daudzveidīgie dabas motīvi, rotaļīgi vijīgās līnijas, krāsu bagātīgās nianses un to piesātinātība tapešu rakstos un mēbeļu audumos ļauj Jums labāk izjust jūgendstila dzīvīgumu.

Meža muzejs – 2017. gada janvārī durvis vēra atjaunotā Meža muzeja ekspozīcija, kurā iepazīsiet Latvijas mežu dzīvo dabu interaktīvā veidā – apskatot izbāžņus, iepazīstot dzīvnieku un putnu balsis, aptaustot kažoku paraudziņus un pēdu nospiedumus, sakārtojot enerģijas apmaiņas procesus dabā, izzinot putnēnu šķilšanās procesu, pārliecinoties par koku blīvumu atšķirībām saviem spēkiem… Ko interesantu un izmēģināšanas vērtu sev atradīs teju ikviens muzeja apmeklētājs!

Pils tornis – Lai uzkāptu aptuveni 20 metru augstajā pils tornī, no kura paveras plašs skats uz Jaunmoku apkārtni, jāpieveic daži desmiti pakāpienu. Lai kāpšana būtu saistošāka, tornī izvietotas ekspozīcijas par medību tēmām.

Muzejizglītojošās programmas

 Mammadaba ekspedīcija

“Mammadaba” programma piemērota pamatskolas vecuma bērniem – dabu un procesus tajā skolēni izzina, aktīvi līdzdarbojoties. Papildus aizraujoši uzdevumi saistīti ar dabas zinībām, ģeogrāfiju un matemātiku.

Dalības maksa – 1.50 Eur/pers., grupās līdz 25 personām + gida pakalpojumi.

Zāļu tēju degustācija

Pirmā un pati iedarbīgākā ārstēšanās metode kopš senseniem laikiem ir zāļu tējas dzeršana.

Zāļu tēju degustācijas laikā pils viesiem mājīgā atmosfērā ir iespēja izgaršot 10-12 dažādu veidu tējas, kas vāktas pils parkā iekārtotajā zāļu tēju dārzā un pils tuvākajā apkaimē. Gide – zāļu sieva – pastāstīs arī par katra dzēriena dziedniecisko spēku un piedāvās izgaršot arī savdabīgus un retus ievārījumus un sīrupus. Kas zina – varbūt visā nobaudītajā atradīsiet tieši savu brīnumzālīti!

Programmas maksa: pieaugušajiem – 4.50 €; skolēniem – 2.00 € + gida pakalpojums.

Zāļu drogu izmantošana

Uzzini, cik daudzveidīgi var izmantot pils parkā savāktās zāļu drogas! Liec lietā savas maņas un IEraugi, SAjūti, IZsmaržo, PAgatavo un NObaudi zāļu drogas! Aktīva darbošanās piecās darbnīcās Meža muzejā. Kas zina – varbūt arī šeit atradīsiet savu brīnumzālīti!

Programmas maksa: pieaugušajiem – 4,50 Eur, skolēniem – 3.00 EUR. + gida pakalpojumi

 Angļu tējas pēcpusdiena (vidusskolēniem)

Laikā, kad tik bieži paskrienam viens otram garām, tā ir lieliska iespēja nesteidzīgā gaisotnē pavadīt laiku ar saviem mīļajiem – malkot tēju, baudīt angļu tradicionālās uzkodas, veltīt  laiku saviesīgām sarunām, vienlaicīgi izzinot angļu tējas dzeršanas etiķeti un tās smalkumus, tradīcijas rašanos un attīstību.

Personām grupās (10-15 pers.) no 10.00 Eur/personai. 

Orientēšanās ekskursija pilī vai parkā

Lai labāk iepazītu pili, tās salonus un tajos esošos priekšmetus, piedāvājam iespēju sadarboties radoši stratēģiskā uzdevumā – pēc atsevišķiem fotogrāfiju gabaliņiem atšifrēt konkrētus priekšmetus pilī un noteikt to atrašanās vietu. Bet varbūt labāk pabūt svaigā gaisā un iepazīt pils parkā esošos objektus!? Izmantojot parka plānu un nelielu objekta aprakstu, tas jāatrod dabā un jāizpilda dotais uzdevums!! Mūsu parks aptuveni 9 ha platībā Jūsu rīcībā! Maksa – EUR 0,50/pers.

“Jaunmoku pils pēddzinis”

Jaunmoku pils celta 1901. gadā kā Rīgas pilsētas mēra Džordža Armitsteda medību pils. Šogad, svinot pils 120. jubileju, ikvienam ir iespēja iejusties mednieka lomā un caur orientēšanās spēli dzīt pēdas pa pils parku, meklējot atbildes uz interesantiem un brīžiem āķīgiem jautājumiem un iepazīt pili, tās apkārtni un vēsturi no cita rakursa.

Pils parkā ir paslēpti 9 slēpņi ar jautājumiem. Spēle ir interesanta ar to, ka, lai atrastu slēpni un tiktu pie nākamā jautājuma, precīzi jāatrisina iepriekšējais uzdevums. Pirmo uzdevumu dalībnieki iegūst pils informācijas centrā.

Papīra izgatavošana no piepes

Koku sēne jeb piepe ir kā maza dabas papīrfabrika, ko var izmantot, lai radītu unikālu papīru, traukus un interesantus suvenīrus.

Programmas laikā apmeklētāji ar šo brīnumaino procesu iepazīstas gan teorētiski, gan praktiski, paši savām rokām uzburot dažādu toņu un faktūru papīru. Kad amats rokā, ikviens var izveidot unikālu glezniņu vai apsveikumu kādai īpašai personai.

Dalības maksa: 5.00 €/personai (grupas līdz 10 personām). Programma jāpiesaka iepriekš!

Vakara ekskursija (pēc pl.20:00)

Vai maldugunis ļaudis vilina tikai teikās un pasakā? Varbūt mijkrēslī pils leģendas stāsta pat ēnas? Netradicionālu iespaidu meklētājiem Jaunmoku pils piedāvā unikālu piedzīvojumu– muzeju un tā priekšmetus iepazīt netradicionālā laikā un noskaņā romantiskā vakara ekskursijā Jaunmoku pilī!

Personām grupās (no 5 līdz 20 pers.) 8.00 Eur/personai. 

Meža rūķu skoliņa

Adventes laikā Jaunmoku pils aicina darboties Rūķu Meža skolā. Kopā ar pašiem Rūķiem lieli un mazi skolnieki iepazīs meža un dzīvnieku pasauli; izmantojot meža veltes, gatavos rotājumus eglītei un lies smaržīgas sveces. Programmas noslēgumā – cienasts dzīvniekiem, bet pašiem smaržīga tēja un piparkūkas, atraktīvas rotaļas un izklaides parkā pie ugunskura! Sniegotās dienās Meža Rūķu ciemiņiem piedāvāsim pastaigas pils parkā ar sniega „čībām” kājās!

Grupai līdz 30 pers. – 6.00 Eur/personas.

Pastaigas sniega čībās

Ziemas priekus pils apmeklētājiem piedāvājam baudīt sniega „čībās”, ar kurām kājās jautri un viegli var pārvarēt dziļus sniegus un lielus attālumus. Iespējama gan individuāla pastaiga, gan ekskursija gida pavadībā pa Jaunmoku muižas centru un parku.

Sniega „čību” noma – 3.00 €/stundā.

Visas programmas pieejamas tikai gida pavadībā, iepriekš piesakoties.

 CENAS

Ieejas maksa muzejā:

  • Skolēniem – 1.00 EUR,
  • Pieaugušajiem – 3.50 EUR,
  • 20% atlaide muzeja apmeklējumam, ja pasākuma dēļ slēgtas pirmā stāva telpas,
  • pirmsskolas vecuma bērniem – bez maksas,
  • 1.grupas invalīdiem un to pavadoņiem (uzrādot apliecības) – bez maksas,
  • grupu vadītājiem (2 personām), ja grupā 25 un vairāk cilvēku – bez maksas.

Gida pakalpojumi jāpiesaka iepriekš. Grupām līdz 30 personām:

  • latviešu valodā – 10.00 EUR
  • svešvalodā (krievu, angļu) – 20.00 EUR
  • ārpus darba laika – dubultā samaksa

PAPILDUS PIEDĀVĀJUMS

Pusdienu pauze

Kad zināšanas uzņemtas un jauni iespaidi gūti, piedāvājam ieturēt maltīti pils kafejnīcā-restorānā “Liepaleja” vai izmantot piknika vietu. Iepriekš saskaņojot sagatavosim īpašu piedāvājumu tieši Jūsu klasei vai skolotāju kolektīvam!

Foto no Jaunmoku pils arhīva.