Jaunpils Amatu māja
„Ērģelnieki”, Jaunpils novads, Jaunpils pagasts

PAR MUMS

Apmeklētājiem Amatu mājā tiek piedāvāta ekskursija “No aitas muguras līdz gatavam tērpam”. Audēju darbnīcā ir  18 visa veidu stelles. Ar tām tiek gatavoti dažādu tehniku audumi kā rips, trinītis, drellis, vienkārtnis, audu rakstotais ar saikli, rožceliņš, atlass u.c. Demonstrējam Zemgales puķaino brunču auduma aušanu ar velkamo ierīci. Darbojas P.Viļumsona pusautomātiskās stelles „Lielupes viļņi”.

Jaunpils Amatu māja ir ieguvusi Lauku ceļotāja konkursā  kultūras zīmi „Latviskais mantojums” .

Piedāvājam ekskursiju un darbnīcas skolēniem no 1. līdz 12. klasei.

Skolēniem tiek piedāvāta iespēja apgūt prasmes strīpaino brunču aušanā. Stāstām par aitas cirpšanu un vilnas apstrādi līdz gatavam audumam. Demonstrējam biedrības „Dzīpars” KKF projektā filmētu filmu par dzijas krāsošanu ar dabas krāsām. Iepazīstinām ar senajiem darbarīkiem – kādi tie ir bijuši un ar kādiem strādājam vēl šodien. Radošajās darbnīcās piedāvājam draudzības aproces pīšanu pa apli, mandalu gatavošanu no sēklām. Apskatāma izstāžu zāle ar rokdarbiem.

Papildus ir izveidota keramikas darbnīca, kurā piedāvājam radošo nodarbību keramikā.

Ekskursijas notiek latviešu un krievu valodā. Ekskursijas ilgums 40 min. Radošā darbnīca 1 st.

• Ekskursija – 2,00 EUR/pers.
  • Radoša darbnīca – 2,00 EUR/pers.
  • Radoša darbnīca keramikā – 3,00 EUR/pers.

Foto no Amatu mājas arhīva.