Jaunpils pils
,,Pils”, Jaunpils, Jaunpils pagasts, Tukuma novads

Vairāk kā 700 gadus Jaunpils pils sevī glabā vairākus dzīves stāstus, noslēpumus un vēstures notikumu virkni, ar kuriem ekskursijās iepazīstina gide vai viduslaiku personāži – brālis Teodors, Atslēgu glabātāja un kalponīte.  Viesošanās Jaunpils pilī būs neaizmirstams piedzīvojums skolēniem ikgadējās ekskursijās.

EKSKURSIJU PIEDĀVĀJUMS

• No bērnudārza līdz 5.klasei

Teatralizēta ekskursija „Mazie mūciņi” / LV/

Katrs skolēns kļūs par pilntiesīgu viduslaiku skolas skolēnu un ietērpsies mazā mūciņa tērpā. Mazie skolēni Mūka un kalpones vadībā apgūs pils celtniecības noslēpumus, arhitektūras detaļu simboliku, galma manieres, sirdsdāmu tikumus, bruņinieku ieroču valdīšanas māku. Noslēgumā par godu pils viesiem šaus senais lielgabals!

Grupas līdz 25 personām – € 100.00 grupai

Grupas virs 25 personām  – skolēniem € 5.00 pers., pieaugušajiem € 8.00 pers.

Cenā iekļauti tērpi gan bērniem, gan pieaugušajiem.

2 skolotājas grupu pavada bez maksas.

Ziemassvētku ceļojums ar Rūķenīti / LV/

Ziemassvētku laikā bērni ir aicināti doties ceļojumā ar atraktīvo Rūķenīti, lai kopīgi trokšņotu par godu Troksnītim,  dziedātu dziesmiņas Dziesmītim, sapņotu Sapņu rūķu valstībā. Gardas piparkūkas varēs cept kopā rūķi Gardumiņu. Mazie rūķīši paši sagatavos piparkūkas, kuras vēlāk varēs baudīt kopā ar siltu zāļu tēju kādā no pils zālēm vai pagalmā pie ugunskura.

Par godu viesiem un svētkiem šaus senais pils lielgabals!

Grupas no 14 personām līdz 30 personām – skolēniem € 7.00 pers., pieaugušajiem € 10.00 pers.,

Ģimenēm līdz 13 personām – 2 pieaugušie un 2 bērni € 50.00, katrs nākamais +€ 7,00

• 6.-12.klasei

Informatīvā ekskursija / LV/

Ekskursijas laikā pils gide, dodoties pastaigā pa pili, sniegs ieskatu bruņinieku pils vēsturē, sadzīves notikumos un pils ievērojamāko personu dzīves stāstos.

Grupas (sākot no 6 pers.) – skolēniem € 2.00, pieaugušajiem € 3.00 pers.

Teatralizēta ekskursija “Ielūdz pils atslēgu glabātāja” / LV/

Barona prombūtnes laikā visas pils atslēgas ir uzticētas pils atslēgu glabātājai, lai viņa iepazīstina pils viesus ar bruņinieku pils vēsturi, iekšējās kārtības ruļļiem, baronu un citu galminieku dievišķajiem un ellišķajiem darbiem, kā arī viduslaiku audzināšanas metodēm. Noslēgumā šaus senais lielgabals!

Grupas (sākot no 6 pers.) – skolēniem € 5.00 pers., pieaugušajiem € 7.00 pers.,

1-2 skolotājas grupu pavada bez maksas.

PAPILDUS PIEDĀVĀJUMI

Tērpu noma

Tērps ir kā maska, kas ļauj atbrīvoties un iejusties viduslaika cilvēka ādā. Mazāko klašu skolēni varēs pārtapt mazajos mūciņos, bet vecāko klašu audzēkņi un viņu skolotāji par mūkiem un pils dāmām.

Cena: € 3.00 (lins), € 5.00 ( samts)

Veiksmes naudiņas kalšana

Katrs skolēns varēs izkalt savu veiksmes monētiņu, kuru rotā Reku dzimtas ģerbonis un uzraksts „Neuenburg 1301”, kas ir senais pils nosaukums un celšanas gads.

Cena: € 2.00

Viduslaiku spēles

Viduslaiku galda spēle, staigāšana ar koka kājām,  maisu cīņas un stabilitātes pārbaude skolēniem atļaus iejusties cīņā gan vienam ar otru, gan arī pārbaudīt pašam sevi!

Cena: grupai līdz 25 pers. € 50.00 , par katru nākamo + € 2,00

ĒDINĀŠANAS PAKALPOJUMI

Jaunpils pils saime piedāvā parūpēties arī par skolēnu un viņu skolotāju vēderu priekiem. Katra grupa var izvēlēties sev piemērotāko variantu:

• pankūkas ar ievārījumu un tēju – €  3.00;
  • pamatēdiens un dzēriens skolēniem: € 4.50 ;
  • mazo mūciņu mielasts, ēdams ar rokām – € 7.00.

Foto no Jaunpils pils arhīva.