Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis
Akadēmijas iela 1, Jelgava

Valstī noteiktās ārkārtas situācijas laikā Tornis apmeklētājiem ir slēgts!

Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas zvanu tornis ir apmeklētākais tūrisma objekts Jelgavā. Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcu sāka celt 1574. gadā pēc Kurzemes un Zemgales hercoga Gotharda Ketlera pavēles. Tā bija pirmā no jauna uzceltā luterāņu mūra baznīca Eiropā un lielākā baznīca Zemgalē. Pēc baznīcas nopostīšanas 1944. gadā tā vairs netika atjaunota, tomēr zvanu tornis savu vietu saglabāja. 2010. gada novembrī pēc vērienīgiem rekonstrukcijas darbiem Sv. Trīsvienības baznīcas zvanu tornis atdzimis jaunā veidolā.


Atjaunotajam Tornim ir deviņi stāvi. Šeit izvietotas trīs mūsdienīgas un interaktīvas vēstures ekspozīcijas: “Zemgale – Latvijas prezidentu šūpulis”, “Jelgava un Sv. Trīsvienības baznīca laikmetu griežos” un “Tautastērps Zemgalē”.

9. stāvā iespējams apskatīt gleznu izstādi, bet no skatu laukuma, 37 metru augstumā, var vērot Jelgavas pilsētas panorāmu uz visām debespusēm.

Tornī atrodas arī franču restorāns “Tornis”, konferenču zāle un tūrisma informācijas centrs.

Īpašie piedāvājumi:

Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas tornis ir lieliska vieta oficiālu vai radošu pasākumu rīkošanai, pieejamas īpašas programmas dažādiem dzīves notikumiem:

  • jubilejās un citās svinībās – iespēja sarīkot svinīgus vai izklaides pasākumus konferenču telpā, iespējams apvienot ar ekskursiju vai radošo darbnīcu;
  • korporatīvajiem pasākumiem – konferenču telpas semināriem, prezentācijām, izzinoši radošās nodarbības, lai kopā iemācītos ko jaunu un iepazītu latviešu tradīcijas;
  • ģimenēm ar bērniem – interaktīvās ekspozīcijas ir pielāgotas un interesantas dažāda vecuma bērniem, iespēja piedalīties izzinoši radošajās darbnīcās.

Jaunums! Izzinoši radošas nodarbības komandu saliedēšanai un kopības sajūtas radīšanai lieliem un maziem kolektīviem un skolēnu grupām –  “Latvju rakstu zīmju sargi”.

CENAS

Vēstures ekspozīcijas, izstāžu zāle un skatu laukums:

  • Pieaugušajiem 2.50 EUR
  • Skolēniem 1.00 EUR

Izstāžu zāle un skatu laukums:

  • Pieaugušajiem 1.00 EUR
  • Skolēniem 0.50 EUR

Gida pakalpojumi

  • Latviešu valodā 11.00 EUR
  • Svešvalodās (RU, DE, EN) 15.00 EUR

Pilnu pakalpojuma cenrādi skatīt šeit.

Foto no Jelgavas TIC arhīva.