Jērcēnmuižas komplekss un parks
"Jērcēnmuiža", Jaunjērcēni, Strenču novads

Jērcēnmuižas vēsture

Jērcēnmuižas komplekss un parks veidots 19.- 20. gs. mijā. Kompleksu veido muižas “freileņu” māja, klēts un stallis. “Freileņu” mājas iekštelpu interjers (podiņu kamīns, četras podiņu krāsnis, koka griesti, durvis, kāpnes) ir restaurēts un saglabāts sākotnējā izskatā.

Pašreizējais telpu ietērps iegūts 1989. gadā, kad Jērcēnmuižā remontdarbus veica mākslinieks un folkmūziķis Valdis Atāls. Viņš zīmēja logu vitrāžas, apgleznoja sienas un “impregnēja” tās ar savām dziesmām.

Apmeklē Jērcēnmuižu un uzzini par muižkungu Krīdeneru, kurš bijis viens no pirmajiem pārlidojošo putnu vērotājiem Vidzemē, apskati parka žuburaino liepu vai izšauj ar pneimatisko šauteni!

Jērcēnmuižas kompleksu ieskauj Jaunjērcēnu parks 4,2 ha platībā ar interesantām koku sugām, reti sastopamiem augiem un putniem.

Šobrīd ēkā atrodas Jērcēnu pagasta pārvalde, bibliotēka – informācijas centrs un tautas nams. Bijušajā Jērcēnmuižas klētī ierīkota sanāksmju – izstāžu telpa un šautuve, kur iespējams apskatīt medību putnu un dzīvnieku izbāžņus un dažādas izstādes.

Sīkāk par mednieku namu +371 29171961 vai e-pastu ence.janis@gmail.com

Piedāvājam ekskursijas gida pavadībā –  € 0.70