K. Ulmaņa piemiņas muzejs “Pikšas”
“Pikšas” Bērzes pag. Dobeles novads

PAR MUZEJU

”Pikšas” ir Latvijas pirmā Ministru Prezidenta K. Ulmaņa dzimtās mājas. Padomju varas laikā, 1980.gadā, tika dots rīkojums tās nojaukt. Atmodas gados- pēc tautas iniciatīvas “Pikšas” tika celtas no jauna, lai veidotu kā pieminekli valstsvīram. Gadiem ejot šī vieta ir kļuvusi par simbolu daudzu dzimtu likteņstāstiem. Muzejā var apskatīt senus darba rīkus, manteļskursteni, iepazīties ar Latvijas lauksaimniecības attīstības procesiem, K. Ulmaņa devumu Latvijas vēsturei, kā arī ar skolēnu biedrības- Latvijas Mazpulki vēsturi un šodienu.

“Pikšas” savus viesus priecē ar sakoptu pagalmu un plašo Zemgales horizontu.

Ekskursijas gida pavadībā (1,5 st.)

Tematiskās ekskursijas:

• 4. klases skolēniem: “Tēva sētā jauki bij“. Ekskursijas laikā iepazīstas ar sadzīvi un darbu zemnieka sētā xx g.s. sāk. Ilgums 45-50 min. Ieteicamais grupas lielums – līdz 30 skolēniem.
  • 9. klases skolēniem: Dzimtas stāstu pūrs”. Katras dzimtas vēsture ir daļa no Latvijas vēstures.                 Ilgums -1 stunda. Ieteicamais grupas lielums – līdz 30 skolēniem.
  • 12.klases skolēniem: Latvija vijas caur paaudzēm. Izpratne par pienākumu, dzimtu sakņu spēks, Latvijas stāsti manī. Ilgums -1 stunda. Ieteicamais grupas lielums – līdz 30 skolēniem.

• Ieejas maksa: skolēniem 2 EUR, pieaugušajiem 4 EUR
  • Gida pakalpojums – 10 EUR
  • Skolēnu grupu pavadošajiem skolotājiem- ieeja bez maksas

PAPILDUS PAKALPOJUMI