Kazdangas muzejs un parks
Jaunatnes gatve 1, Kazdanga, Aizputes novads

PAR MUMS

Ikviens, kurš iepazinis Kazdangu, atzīst, ka tā ar savu unikālo kultūrainavu un vēsturiskajām muižas ēkām (iespaidīgo pili, kultūras centru, Kavalieru namu u.c.) ir pievilcīga jebkurā gadalaikā – gan pavasarī, kad rāmu pastaigu pa parku pieskandina putnu balsis, gan vasarā, kad gaisā jūtam liepu smaržu un nekļūdīgi zinām – zied liepas,  gan rudenī, kad daudzveidīgie parka koki ietērpušies košās lapotnēs un parka celiņi noklāti daudzkrāsainiem lapu paklājiem, gan arī ziemā, kad sniega kupenas, pārklājot zemi, ļauj dabai mieru un atpūtu līdz nākamajam pavasarim.

Kazdangas parks

Parks sākts veidot 19.gs. sākumā kā ainavu parks. Kazdangas parks ir viens no lielākajiem un dendroloģiski bagātākajiem Latvijas muižu parkiem, tā platība ir 196 ha. Tajā vairāk nekā 200 sugu koku un krūmu, no tiem 127 sugas – svešzemju. Kazdangas parkā šobrīd ir interesantas pastaigu takas, veloceliņi, koka skulptūras, baronu Manteifeļu kapenes, atsevišķu celiņu, soliņu un tiltiņu sistēma. Veloceliņš vijas gar Dzirnezera krastiem līdz pat grotai, kur varat apskatīt ne tikai skaistu ainavu un interesantus kokus, bet arī nojaust un uzmanīgi vērojot, iepazīt ezerā un parkā mītošo putnu un dzīvnieku dzīvi.

Kopējais taku garums Dzirnezera pusē 9km, pārgājiena ilgums ar kājām 3h. Kopējais taku garums Kazdangas pils pusē 2,5km, pārgājiena ilgums ar kājām 1h.  Parkā ir ierīkotas 2 piknika vietas ar  rotaļu laukumu un šūpolēm – Kaplejā un aiz Kazdangas pils.

PIEDĀVĀJUMS

Ekskursija ar gidu pa muzeju, pili, Kavalieru namu, iepazīstot:

 • interesantas liecības par pils īpašnieku, baronu Manteifeļu – Scēges dzimtas vēsturi, izzināt teikas un nostāstus, apskatīt priekšmetus un fotogrāfijas, kas raksturo baronu Manteifeļu dzimtas neviennozīmīgi vērtējamo dzīvi, devumu un atstāto mantojumu;
 • Kazdangas tehnikuma vēstures materiālus un fotogrāfijas, kas atspoguļo ilggadēju un daudzveidīgu skolas darbu un ārpusstundu dzīvi gandrīz astoņdesmit gadu garumā;
 • ieskatu zemnieku sadzīvē, parādot zemnieku ikdienu un darba soli;
 • plašu Boju Meža muzeja ekspozīciju ar ieskatu meža taksācijā un uzmērīšanā, meža atjaunošanā un izmantošanā, bagātīgā dabas ekspozīcijā ar putniem, dzīvniekiem un kukaiņiem;
 •  Kazdangas aptiekas vēsturi u.c.
 • izzinošas spēles muzejā, atklājot dažādus dabas noslēpumus un padziļinātāk apgūt muzejā esošās ekspozīcijas;
 • Jāņa Pavlovska privātkolekciju – Latvijas suņkopības vēsture.

Ekskursijas pa parku gida pavadībā. ( grupai 10-20 cilvēku )

Spēles un aktivitātes brīvā dabā.  ( grupai 10-20 cilvēku )

 

Radošās darbnīcas

Kazdangas tūrisma informācijas punkts piedāvā dažādas radošās darbnīcas. Šajās radošajās darbnīcās jums ir iespēja jauki pavadīt laiku draugu, kolēģu sabiedrībā un apgūt jaunas prasmes.

1) Papīra gatavošanas darbnīca. Skolēni iemācīsies- kā gatavo papīru, cik koku vajag, lai izgatavotu 1t baltā papīra, kā otrreiz izmantot papīru, gan ofisa, apdrukāto, gan reklāmas materiālus, kā arī iemācīsies paši kaut ko radīt. Pēc nodarbības pagatavoto papīru atstāj pilī nožūt, pēc tam sauso papīru nogādājam skolēniem. Nodarbības ilgums aptuveni 1h. Dažāda vecuma grupām, vismaz 10 cilv. grupā.

2)  Dekoru izgatavošana no izmantotiem materiāliem jeb zero waste darbnīca. Skolēni iemācīsies- kā gatavo papīru, cik koku vajag, lai izgatavotu 1t baltā papīra, kā otrreiz izmantot papīru, gan ofisa, apdrukāto, gan reklāmas materiālus, kā arī iemācīsies paši kaut ko radīt. Pēc nodarbības pagatavoto dekoru ņem līdzi. Nodarbības ilgums aptuveni 1h. Dažāda vecuma grupām, vismaz 10 cilv. grupā.

3) Sveču darināšanas darbnīca. Ir 2 veidu darbnīcas, sveču tīšana no bišu vaska plāksnēm un gatavas sveces dekorēšana. Skolēni iemācīsies- sveču veidus un īpašības, no kādiem materiāliem tiek gatavotas sveces, dažus faktus par biškopību, iemācīsies dekorēt sveces, uzzinās sveču krāsu nozīmi un kā arī iemācīsies paši kaut ko radīt. P ēc nodarbības sveces tiek ņemtas līdzi. Nodarbības ilgums aptuveni 1h. Dažāda vecuma grupām, vismaz 10 cilv. grupā. 

4) Citādā pankūku darbnīca. Skolēni iemācīsies – strādāt komandā, kas ir pankūka, no kādiem pārtikas produktiem tiek gatavota pankūku mīkla, cept pankūkas citādā veidā, parkā uz dzīvas liesmas. Kopēja darbošanās saliedē kolektīvu. Pēc nodarbības pankūkas tiek apēstas parkā pie kopēja galda, tiek piedāvāts arī ievārījums, tēja, trauki un galda piederumi. Nodarbības ilgums aptuveni 1h. Dažāda vecuma grupām, vismaz 10 cilv. grupā.

5)  Domino darbnīca. Skolēni iemācīsies – atpazīt dažādas veidošanas masas,  izgatavot veidošanas masu no dabai draudzīgiem materiāliem, atpazīt latviešu spēka zīmes un izmantot tās, izgatavot unikālus un neatkārtojamus domino kauliņus. Pēc nodarbības domino ņem līdzi. Nodarbības ilgums aptuveni 1h. Dažāda vecuma grupām, vismaz 10 cilv. grupā.

6) Seno rotājumu darbnīca. Skolēni iemācīsies – kas ir tradicionāli latviešu istabas rotājumi, no kā tos veidoja, kad tos izmantoja, kāds ir to spēks, iepazīsies ar dažādiem dabas un mājās pieejamiem materiāliem, veidot senos rotājumus. Pēc nodarbības rotājumus ņem līdzi. Nodarbības ilgums aptuveni 1h. Dažāda vecuma grupām, vismaz 10 cilv. grupā. 

7) Sapņu ķērāju darbnīca. Skolēni iepazīsies ar dažādām pasaules tautām, ar ziemeļamerikas indiāņiem, to tradīcijām, tiks runāts par sapņiem, par to nozīmi, par iespējām tos iespaidot. Gatavos sapņu ķērājus. Pēc nodarbības sapņu ķērājus ņem līdzi. Nodarbības ilgums aptuveni 1h. Dažāda vecuma grupām, vismaz 10 cilv. grupā. 

8) Piparkūku darbnīca. Iespējama tikai novembra beigās, decembrī un janvāra sākumā. Skolēni iepazīsies ar mīklas veidiem, minēs mīklas, iepazīs piparkūku mīklu un produktus, no kuriem gatavo piparkūku mīklu, ceps piparkūkas izmantojot tradicionālus un ne tik tradicionālas lietas, kas atrodamas mājās. Pēc nodarbības sapņu ķērājus ņem līdzi. Nodarbības ilgums aptuveni 1h. Dažāda vecuma grupām, vismaz 10 cilv. grupā. 

Darbnīcas cena –  EUR 2.12/pers.

Zvaniet un piesakiet savu apmeklējumu, tālrunis 29103813. ( Darbnīcas lūgums pieteikt vismaz trīs dienas iepriekš, lai varam sagatavot materiālus.)

CENAS

 • Muzeja apmeklējums EUR 1.00 no personas,
 • Gida pakalpojumi muzejā no grupas – EUR 5.83 (stundā)
 • Gida pakalpojumi pa parku – EUR 5,83 (stundā)
 • Spēles un aktivitātes parkā – EUR 9.86/grupai

PAPILDUS PAKALPOJUMI

 •  Naktsmītnes Kazdangas saieta namā 28-70 personām.

Iespējams izmantot gan individuāli, gan bērnu un jauniešu nometnēm un sportistu komandām. Ir numuriņš, kas piemērots personām ar īpašām vajadzībām, lifts nokļūšanai ēkas otrajā stāvā. Naktsmītnes pieteikt pa tālruni: 26421640.

 • Katamarānu noma EUR 5.00 stundā par katamarānu. Ir pieejami 3 katamarāni.
 • Velosipēdu noma – EUR 2.00 stundā par velosipēdu. Ir pieejami 3 pusaudžu velosipēdi, 8 -pieaugušo.
 • Tandēmu noma – EUR 2.50 stundā. Ir pieejami 2 tandēmi.
 • Pils zāles noma:

1.stāva zāles noma – vasaras sezonā – EUR 5.42 (stundā)

apkures sezonā – EUR 8.78 (stundā)

2.stāva zāles noma – vasaras sezonā – EUR 9.45 (stundā)

apkures sezonā – EUR 12.81 (stundā)

 Informācija par telpu nomu pilī pa tālruni – 28616717

 

Foto no Kazdangas muzeja arhīva.