Līgatnes dabas takas
Līgatnes dabas takas, Līgatnes novads

PAR MUMS

Gaujas Nacionālā parka Līgatnes dabas takas izveidotas 1975. gadā, lai iepazīstinātu apmeklētājus ar dabu, Latvijā dzīvojošo savvaļas zīdītājdzīvnieku sugām, dabas daudzveidību un aizsardzības nepieciešamību.
Gaujas krastā, mežainām gravām bagātā apvidū, vairāk kā 5 km garumā ierīkotas takas, kur var novērot Latvijas faunai raksturīgos savvaļas dzīvniekus un putnus. Apmeklējumam nepieciešams vidēji 2-3 h.

Līgatnes dabas takās, tāpat kā Latvijas mežos, dzīvnieki ir pielāgojušies dzīves videi un vietējiem apstākļiem. Esi labs draugs – nebaro dzīvniekus! Dzīvnieki saņem sabalansētu barību un papildus barošana kaitē to veselībai.

Līgatnes dabas taku iežogojumos var novērot aļņus, lapsas, lāčus, stirnas, jenotsuņus, lūšus, mežacūkas, vāveres, ežus, kā arī putnus- ūpjus un pūces.

Apmeklējot Līgatnes dabas taku teritoriju, apmeklētājiem ieteicams ērts, pārgājieniem piemērots apģērbs un apavi.

IEEJAS MAKSA

darba dienās:

• skolēniem –  1,40 €,
  • pieaugušajiem – 3,60 €

brīvdienās un svētku dienās:

• skolēniem – 2,10 €
  • pieaugušajiem – 4,30 €

gida pakalpojumi:

• grupām latviešu valodā- eur 36,00 (ja grupas ir lielākas par 30 personām- eur 48,00)
  • grupām svešvalodās- eur 48,00 (ja grupas ir lielākas par 30 personām- eur 60,50)

apmeklējums bez maksas:

• pirmsskolas vecuma bērniem;
  • daudzbērnu ģimenēm;
  • dažādu profilu speciālo klašu audzēkņiem;
  • bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem,
  • krīzes centru un internātskolu audzēkņiem;
  • psihosociālās rehabilitācijas centru audzēkņiem;
  • personām līdz 18 gadu vecumam ar invaliditāti;
  • personām ar 1. un 2. grupas invaliditāti;
  • pavadoņiem, kas pavada personas ar invaliditāti līdz 18 gadu vecumam vai personas ar 1. grupas invaliditāti;
  • grupu vadītājiem, ja grupā ir vairāk kā 15 apmeklētāji

INFORMĀCIJA

Informācijas centrs “Līgatnes dabas takas” piedāvā:

• informāciju par dabas taku iemītniekiem, barošanas laikiem;
  • informāciju par dažādām ekskursijām, pārgājieniem un tūrisma maršrutiem;
  • informāciju par tuvākajām ēdināšanas iestādēm un tuvākajām naktsmītnēm;
  • informāciju par gidu pakalpojumiem;
  • iegādāties dažādus suvenīrus, pastkartes, ceļvežus un kartes, kā arī uzkodas un atspirdzinošus dzērienus.

Foto no Līgatnes un Cēsu TIC arhīva