Limbažu muzejs
Burtnieku iela 7, Limbaži

PAR MUZEJU

Limbažu muzejā apskatāma ekspozīcija ar ieskatu pilsētas un novada vēsturē. Ekspozīcija  “Baumaņu Kārlis un viņa laiks”  ir veltījums mūsu izcilākajam novadniekam un viņa devumam, arī Limbažiem. Muzeja 2 telpās tiek iekārtotas maināmas izstādes par dažādām aktuālām tēmām. Ēkā ugunsdzēsēju depo varam uzzināt par ugunsdzēsības vēsturi Limbažos, izmēģināt ietērpties ugunsdzēsēju tērpā, uzkāpt depo tornī un vērot pilsētas centru no augšas. Te, atklātā krājuma daļā, skatāma arī tehnisko ierīču kolekcija. Muzeja pagalma pusē atrodas Limbažu pilsdrupas ar skatu torni.  Ir iespēja pilskalnā rezervēt vietu ugunskura ierīkošanai piknikam ar tējas dzeršanu.

PIEDĀVĀJUMS

Ekskursijas ar gidu pēc pieprasījuma:

 • pa pilsētu,
 • pa muzeju,
 • Depo.

Muzepedagoģiskās programmas:

 • “Ceļš no graudiem līdz maizei” – skolēni Limbažu muzejā, iepazīstot seno darbarīku krājumu kolekciju, muzeja speciālista vadībā gūst zināšanas par garo grauda ceļu līdz smaržīgam maizes klaipam.
 • “Senā skola” – programmā skolēniem tiek dota iespēja iejusties tā laika skolas dzīvē. Skolēni mācīsies glītrakstīšanu, rakstot ar tintes spalvām  vai  ar grifeli sveču gaismā. Skolēniem būs iespēja  uzzināt par sodiem 19. gs. skolā, arī patupēt uz  cieto zirņu maisa.
 • “Baumaņu Kārlis un viņa laiks” – Limbažu muzejā apskatāma patstāvīgā ekspozīcija, kura veltīta Latvijas Valsts himnas autoram Baumaņu Kārlim.  Ir rekonstruēts 19. gs. 2. puses interjers, izmantojot Limbažos un apkārtnē lietotas autentiskas mēbeles. Izstādes apmeklētāji gūst ieskatu ne tikai par Baumaņu Kārļa dzīvi, bet arī priekštatu par saimnieciskajām norisēm un saviesīgo dzīvi laikā, kad Limbažos dzīves nogali pavadīja Baumaņu Kārlis. Gida stāstījums apvienots ar ikviena dalībnieka aktīvu iesaistīšanos Baumaņu Kārļa slavenajā Atbilžu un Jautājumu  spēlē. Mūzikas mīļotāji un dzejnieki var kopīgi muzicēt un dziedāt latvju dziesmas, kā to darīja Baumaņu Kārlis kopā ar saviem domubiedriem.
 • “Latviešu gadskārtu godi un tradīcijas” – skolēniem tiek dota iespēja paplašināt zināšanas par gadskārtu godiem un tradīcijām, iet rotaļās, minēt mīklas, veidot rotājumus u.c. atbilstoši svinamajiem saulgriežu svētkiem.

Ziemassvētku rotājumu darbnīca: no dabas materiāliem skolēni mācās gatavot niedru puzurus, čiekuru svečturus, salmu saulītes un citus rotājumus. Norises laiks: decembris

Ziemas saulgrieži: skolēni svin Bluķa vakaru, kur rituāla ugunskuru, mācās dziesmas, min mīklas un iet rotaļās. Norises laiks: decembris

Meteņi: skolēni darina maskas, iet budēļos, vizinās no kalna, dzied un iet rotaļās, min mīklas un mielojas pie ugunskura. Norises laiks: februāris

Lieldienas gaidot: skolēni šūpojas, vāra un krāso Lieldienu olas, rīko olu kaujas un piedalās citās tradīcijās. Norises laiks: marts, aprīlis

Jāņi -vasaras saulgrieži: skolēni svin saulgriežus, vāc ārstniecības augus, lasa pļavu puķes, pin vainagus, mācās tradīcijas, iet rotaļās, kopīgi svinot svētkus. Norises laiks: jūnijs

 • Limbaži Hanzas pilsēta – Uzzināt par tā laika notikumiem varam, gida vadībā izstaigājot Limbažus, darbojoties arhibīskapa apartamentā Limbažu pilsdrupās. Skolēni iepazīst viduslaiku apģērbus un tā laika tradīcijas muzeja speciālista vadībā.
 • “Patriotisma stunda muzejā”  – kā dzīvoja, ko domāja un darīja limbažnieki 1917., 1918. un 1919. gadā? Kā notikumi Latvijā sasaucās ar notikumiem Limbažu novadā? Kādi cilvēki un notikumi virzīja Latviju pretī netkarīgai valstij? Nopietna saruna, domu apmaiņa, vēstures liecību pētījums Limbažu muzejā. Ir iespēja izspēlēt galda spēli “Latvijai 100”
 • Spožās pogās, ķiverēs! Skolēni aicināti aplūkot ugunsdzēsēju mašīnu, pa šaurām kāpnēm pāri stiklotām grīdām uzkāpt līdz pašai depo torņa augšai, kur pa piektā stāva lodziņiem paveras skati uz vecpilsētas centrālo daļu. Skolēni piedalās viktorīnā un orientēšanās spēlē, darbojas grupā vai individuāli,  veicot interaktīvus uzdevumus, vienlaicīgi vairāk uzzinot par ugusnsdzēsēju darbu un tehniskajiem priekšmetiem.

CENAS

Ieejas maksa skolēniem:

 • muzejā- 0,50 EUR
 • Depo – 0,50 EUR
 • pilsdrupu tornī – 0,30 EUR

Muzejpedagoģiskās programmas (viena persona)- 0,50 EUR

Gida pakalpojums muzejā:

 • Skolēnu un studentu grupām latviešu val. (līdz 20 pers.) 2,- EUR
 • Skolēnu un studentu grupām svešvalodā (līdz 20 pers.) 5,- EUR

Gida pakalpojumi ekskursijai pa pilsētu:

 • Skolēnu un studentu grupām latviešu val. (līdz 20 pers.) 5,- EUR
 • Skolēnu un studentu grupām svešvalodā (līdz 20 pers.) 9,- EUR

PAPILDUS PKALPOJUMI

Ir iespēja pilskalnā rezervēt vietu ugunskura ierīkošanai piknikam ar tējas dzeršanu.

 

Foto no Limbažu muzeja arhīva.