LKA Rīgas Kino muzejs
Peitavas iela 10 (ieeja no Alksnāja ielas), Rīga

PAR MUZEJU

Dibināts 1988. gadā, LKA Rīgas Kino muzejs ir vienīgais šai mākslas nozarei veltītais muzejs Latvijā. Muzejs ir īpašs ar savu personisko attieksmi un tā mājīgās telpas ir vieta, kur satikties, apmainīties viedokļiem, iepazīties un uzzināt ko jaunu jebkuram apmeklētājam.

Muzeja pastāvīgā ekspozīcija “Aizekrānija” piedāvā ieskatīties kino uzņemšanas procesā, un iepazīt to kā laika gaitā mainījušās filmēšanas un kino izrādīšanas tehnoloģijas. Ekspozīcijā īpaši izcelta animācija, piedāvājot iepazīties ar leļļu, zīmētās, aplikācijas un digitāli veidoto animācijas filmu tapšanu.

Muzejā regulāri norisinās neliela formāta izstādes, kino veltīti lektoriji, pasākumi un filmu seansi. Apmeklētājiem grupās piedāvājam ekskursijas, nodarbības un radošās darbnīcas, kas paredzētas gan kino speciālistiem, gan tiem, kuri kino tikai sāk iepazīt.

PIEDĀVĀJUMS UN CENAS

Ekskursija ar gidu.

Piedāvājam ekskursijas muzeja pastāvīgajā ekspozīcijā “Aizekrānija”. Gida vadībā caur aizraujošu stāstījumu, demonstrējumiem un dažādiem uzdevumiem aicinām nonākt ekrāna otrā pusē – ieskatīties kino uzņemšanas procesā, pavērot, ar kādām kamerām filmē, ar kādiem projektoriem filmas izrāda, kā kino tehnoloģijas ir mainījušās laika gaitā, kādas profesijas iesaistītas filmu veidošanā.

Cena: 6.50 EUR no grupas + ieejas biļetes muzejā

Radošās darbnīcas:

  • Animācijas darbnīca

Animācijas darbnīcas apmeklētājiem piedāvājam iespēju veidot aplikāciju animācijas filmiņu stop motion (kadru pa kadram) tehnikā.

Mērķauditorija: visas vecuma grupas

Cena: skolēni 8.50 EUR, pieaugušie 12.00 EUR

  • Apdrukas darbnīca

Muzeja auduma apdruka darbnīca sniedz iespēju izgatavot unikālu dāvanu vai suvenīru sietspiedes tehnikā. Darbnīcā pieejami apdrukas sieti ar asprātīgākajiem citātiem no latviešu filmām, kuru dizaina pamatā ir vizuālais materiāls no muzeja krājuma.

Mērķauditorija: visas vecuma grupas

Cena: 6.50 EUR, par katru nākamo apdruku 2.00 EUR

Nodarbības skolēniem:

  • Kas ir kino?

Nodarbībā piedāvājam unikālu iespēju iepazīties ar kino pirmsākumiem un gūt radošu impulsu tālākai saskarsmei ar kino. Caur demonstrējumiem un praktiskiem uzdevumiem bērni uzzina, kas ir kustības ilūzija un kā tā tiek izmantota kino. Skolēni nodarbībā skatās pirmās pasaulē tapušās filmas un gūst ieskatu kino veidos un žanros.

Mērķauditorija: 1. – 5. kl.

Cena: 3.00 EUR no skolēna

  • Cilvēks, vara, brīvība un kino

Mācību stundas laikā skolēni, diskutējot un strādājot grupās, aktualizē varas un cenzūras jēdzienu padomju savienībā, uzzina, kas ir Latvijas Kultūras kanons un kādas filmas tajā ir iekļautas, skatās trīs filmu fragmentus, kuras tapušas Latvijā laika posmā no 1961. – 1988. gadam: savam laikam novatoriskā režisora Jura Podnieka filmu “Vai viegli būt jaunam?” (1986), režisora Rolands Kalniņa aizliegto filmu “Četri balti krekli” (”Elpojiet dziļi”, 1967), leģendārā režisora Ivara Selecka filmu “Šķērsiela” (1988).

Nodarbības mērķis – radīt izpratni par totalitāras varas ietekmi uz cilvēku dzīvi, brīvu pašizpausmi un māksliniecisko jaunradi, ilustrējot to ar Latvijas Kultūras kanonā iekļauto filmu fragmentiem, kas veido vairākos mācību priekšmetos apgūto zināšanu papildināšanu un starpdisciplināru sasaisti.

Mērķauditorija: 9. – 12. Klase

Cena: 3.00 EUR no skolēna

  • Kādā valodā runā kino?

Radoša darbnīca ar lekcijas elementiem vidusskolas un pamatskolas vecāko klašu skolēniem.

Kino ar skatītāju sarunājas galvenokārt attēlu valodā. Runātajā valodā mēs stāstus veidojam no teikumiem, savukārt teikumus no vārdiem. Kino valodā kadra kompozīcija, plāns, krāsa, gaismu un ēnu attiecības, filmas darbības vide, kameras fokuss un filmēšanas leņķis ir tie rīki, kurus dažādi sakombinējot un nereti papildinot ar skaņām, trokšņiem un mūziku, rodas audiovizuāls stāsts.

Darbnīcas laikā jaunieši caur Latvijas kino klasikas piemēriem iepazīst un ar speciāli izstrādātu darba lapu palīdzību, veidojot mini formāta vizuālu projektu, praktiski izmēģina kino valodas pamatus.

Mērķauditorija: 9. – 12. Klase

Cena: 3.00 EUR no skolēna

Lai pieteiktos uz nodarbībām vai uzzinātu papildus informāciju, lūdzam zvanīt 67358873 vai rakstīt kinomuzejs@kinomuzejs.lv

Vienas nodarbības apmeklējuma cena: 3,00 EUR no katra dalībnieka (grupā līdz 30 cilv.), skolotājiem, vecākiem – bez maksas.

IEEJAS MAKSA

  • Pieaugušie             3,50 EUR
  • Skolēni, studenti   1,80 EUR
  • Ģimenes biļete       6,50 EUR
  • Gida tūre (+371) 67 358 873     6,50 EUR

Mēneša pirmajā trešdienā individuālajiem apmeklētājiem ieeja muzejā bez maksas!

 

Foto no LKA Rīgas Kino muzeja arhīva.