LVM Kalsnavas arborētums
"Ogu īves", Jaunkalsnava, Kalsnavas pag., Madonas novads

PAR MUMS

Latvijas valsts mežu arborētums Kalsnavā ir unikāla meža noslēpumu izzināšanas vieta, kur harmonijā ar dabu pavadīt aizraujošu dienu kopā ar klasesbiedriem, draugiem vai ģimeni. Tas nav nedz parks, nedz arī dārzs – drīzāk krāšņi ziedošs Latvijas valsts mežu zaļais pagalms, kurā sapulcēti dabas retumi no visas pasaules.

“Arbor”, tulkojot no latīņu valodas, nozīmē “koks” un arborētumā iespējams iepazīt tūkstoš dažādu koku un citu retumu paraugus, kuri spēj plaukt un pārsteigt ikvienā gadalaikā.

ZAĻĀ PAGALMA SKOLA – izzinošas un radošas nodarbības, kuras tiek piedzīvotas dabā. Iespēja zinības par dabu apgūt atjautīgu uzdevumu, spēļu un simulāciju veidā. Iejutīsieties dabas pētnieku un detektīvu lomās. Smelieties idejas un aizvediet tās līdzi uz savas skolas pagalmu!

LVM MEŽA EKSPEDĪCIJA – vides izziņas pārgājiens, ar maršrutā izvietotām darba stacijām, kurās var darboties praktiski.

Kad zinības uzkrātas, ciemošanos arborētumā vēl aizraujošāku padarīs kāpiens 25 metrus augstajā koka skatu tornī, no kura paveras neatkārtojama panorāma ikvienā gadalaikā. Pēc pastaigas un spēlēm, labiekārtotajās atpūtas vietās ir iespēja notiesāt līdzpaņemtos gardumus.

‌PIEDĀVĀJUMS

‌2018. gada piedāvājums:

 • Ekskursija gida pavadībāizzinošā pārgājienā pa arborētumu, redzēsiet un uzzināsiet interesantus faktus par kokaugu valsti.
  Apmeklējuma laiks: līdz 90 min.
  Cena: 1,50 EUR/skolēns; 3,00 EUR/pieaugušais + 15 EUR/gids.
  Grupa: līdz 25 pers.
  Iepriekšēja pieteikšanās.
 • Zaļā pagalma skola – izzinošas nodarbības, kur mācību priekšmetu tēmas tiek apgūstas dabā, ietverot mežsaimniecības jautājumus un bioekonomikas principus. Apmeklējuma laiks: 60 min.
  Cena: 1,50 EUR/skolēns; 3,00 EUR/pieaugušais.
  Grupa: 1 klases kolektīvs.
  Iepriekšēja pieteikšanās.
 • LVM Meža ekspedīcija – pārgājiens pa mežu kopā ar ekspertu, iepazīstot meža apsaimniekošanas procesus un darbojoties praktiski.
  Laiks: vismaz 3 stundas.
  Cena: skolēnu grupām – bez maksas.
  Grupa: līdz 30 pers.
  Iepriekšēja pieteikšanās.
  ‌  

Foto no uzņēmuma arhīva.