Mores kauju muzejs
Kalna Kaņēni, Mores pagasts, Siguldas novads

PAR MUZEJU

II Pasaules kara laikā Morē un tās apkārtnē no 1944.gada 26.septembra līdz 5.oktobrim notika sīvas cīņas Siguldas aizsardzības līnijas pozīcijās. Divas nedēļas latviešu leģionāri aizkavēja Sarkanās armijas virzīšanos uz Rīgu, kas ietekmēja turpmāko kara darbību jau plašākā reģionā.

Sabiedrības iniciatīvas rezultātā ir izveidotas Mores kauju piemiņas vietas, kas ietver abu karojošo pušu karavīru Brāļu kapus, Mores kauju piemiņas parku bijušās fronts līnijā un Mores kauju muzeju.

PIEDĀVĀJUMS MUZEJĀ

• 1.stāvā ekspozīcijas par 1. un 2. Pasaules kara darbību Vidzemes pusē, kurās izstādīti: Mores kauju makets, I un II pasaules kara laika priekšmetu kolekcijas, fotogrāfijas, u.c.
  • Gida stāstījums (latviešu un krievu valodās) par kauju notikumiem ar skatu no abām frontes pusēm. Ekskursijas ilgums ar gidu  1 līdz 1,5 st..
  • 2.stāvā 19./20.gs. novadpētniecības un mājamatniecības priekšmetu ekspozīcijas, gadskārtējas rokdarbu izstādes, iespēja iegādāties rotkaļa darbus un citus suvenīrus.
  • brīvdabas ekspozīcijā Sarkanās armijas tanks T-34 un cita militārā tehnika. Vācu virszemes bunkurs un dažādi kaujas laukā atrasti priekšmeti.
  • atsevišķa ekspozīciju ēka ar seniem lauksaimniecības darbarīkiem un citām iekārtām.

PAPILDUS PIEDĀVĀJUMS

Muzeja teritorijā ir nojume azaidam, dārza kamīns, volejbola laukums un iespējas citām sportiskām aktivitātēm.

Grila izmantošana 10,00 EUR

Maksa par muzeja ekspozīciju apskati 1 personai*:

• Pieaugušiem –  5,00 EUR
  • Bērniem no 5 gadu vecuma un skolēniem – 3,00 EUR
  • Pieaugušo grupām vairāk kā 10 cilv. – 3,00 EUR/pers.
  • Skolēnu un bērnu grupām vairāk kā 10 cilv.(t. sk. to pavadošām personām) 2,00 EUR/pers.
  • Gimenēm ar 3 un vairāk bērniem – 30% atlaide

*Gida stāstījums bez papildus samaksas.

SVARĪGI

Saudzīgi izturēties pret muzeja eksponātiem, inventāru un apkārtējo dabu, ievērot tīrību.

Foto no muzeja arhīva.