Ojāra Vācieša muzejs
Ojāra Vācieša iela 19, Rīga

PAR MUZEJU

Muzejs atrodas netālu no Arkādijas parka un Māras dīķa, vairāk nekā 200 gadus vecā mājā, kas reiz bijusi traktieris “Jeruzaleme”. Traktierī savulaik ciemojušies Garlībs Merķelis, Rihards Vāgners, un savos zīmējumos to iemūžinājis J. K. Broce.

Dzejnieks Ojārs Vācietis šai namā dzīvoja no 1960. gada janvāra līdz mūža pēdējai dienai, te veidodams savu īpašo poēzijas pasauli. Dzejnieka dārzs, darbistaba, viesistaba, dzejnieka balss ieraksti, videomateriāli, digitālā ekspozīcija un dzejnieka personiskās lietas – berete, saulesbrilles, globuss, boksa cimdi, zīmuļi, rokraksti – palīdz izprast viņa radīto pasauli.

Ekskursija ar gidu.

Muzejpedagoģiskā programma “Ojārs Vācietis un laiks”

• Vecuma grupa: 10.–12. klase
  • Ilgums: 60 min
  • Dalībnieku skaits: 25

Saruna par Ojāra Vācieša dzīvi un radošo darbību aizsākas muzeja apkārtnē, turpinās memoriālajā ekspozīcijā. Pārrunas ar skolēniem notiek telpā, kur aplūkojams Ojāra Vācieša multimediālais, biogrāfiskais CD. Ar vizuāliem un audiāliem piemēriem šeit raksturojam dzejnieka laiktelpu: dzīvi toreizējā politiskajā iekārtā, iepazīstinām ar Ojāra Vācieša laikabiedriem, apkārtējo vidi, kas ietekmējuši dzejnieka daiļradi.

Muzejpedagoģiskā programma «Ojārs Vācietis un Pārdaugava»

• Vecuma grupa: 8.–9. klase
  • Dalībnieku skaits: 25

Programma iepazīstina ar O. Vācieša dzeju un personību saistībā ar dzejnieka mājas un tuvākās Pārdaugavas vēsturi. Saruna par dzejnieka radošo pasauli, ielūkojoties viņa dzīves gaitā un darbos.

Muzejspēle

• Vecuma grupa: 5.–6. klase
  • Dalībnieku skaits: 25

«Muzejspēle” ir nākamais posms pēc memoriālās ekspozīcijas apskates. Tā ir spēle ar laukumu un metamo kauliņu, ar kura palīdzību komandām tiek izlozēti dažādi literāri un vizuāli uzdevumi. Spēles gaitā noskaidrojas uzvarētāju komanda.

Muzejpedagoģiskā programma “DZEJdaba”

• Vecuma grupa: bērnudārza vecākās grupas, 1.–4. klase
  • Dalībnieku skaits: 25

DZEJdaba” – interaktīva un izzinoša spēle, kopā ar dzejnieka Ojāra Vācieša dzejas tēliem sperot pirmos soļus dzejas un dabas pasaulē.

Muzejprogrammas mērķis ir tuvināt jauno apmeklētāju Ojāra Vācieša dzejas pasaulei, kurā atspoguļojas dabas ritums.

Muzeja apmeklējums:

• skolēniem, studentiem – 1.00 eiro,
  • pieaugušajiem – 2.00 eiro,
  • ekskursija latviešu valodā – 5.00 eiro.

Muzejpedagoģiskās programmas apmeklējums:

• skolēnam – 2.00 eiro,
  • pirmsskolas audzēknim – 1.00 eiro,
  • skolotājiem, kas pavada grupu – bez maksas.

Informācija par apmaksu: http://memorialiemuzeji.lv/skolas-soma/

Foto no Memoriālo muzeju apvienības arhīva.