Pārgājieni ar purva/sniega kurpēm
Latvija

PAR MUMS

Kopā ar Purvu bridējiem ir iespēja nokļūt citu acīm neskatītās vietās un izbaudīt īstu piedzīvojumu garšu pārgājienos ar purva/sniega kurpēm dažādos Latvijas purvos. Tā ir lieliska iespēja aktīvi izkustēties un papildināt zināšanas ģeogrāfijā, ģeoloģijā, vēsturē un bioloģijā, uzzināt daudz ko jaunu ne tā, kā skolas solā, bet gan pašam visu iztaustot un izjūtot.

PIEDĀVĀJUMS

Dažādie maršruti visā Latvijā ļauj iepazīt purvu nepārveidoto ainavu ar neskaitāmiem ezeriņiem, lāmām un akačiem, kā arī nervus kutinošām un spraigām vietām. Pārgājienus vada zinoši un pieredzējuši gidi, kuri izvedīs cauri akaču labirintiem un vietām, kur bez purva kurpēm tas būtu daudz grūtāk vai pat neiespējami.

Ja būsi pietiekami kluss, tad tālumā varēsi sadzirdēt dzērvju klaigas vai rubeņu bubināšanu un ja būsi uzmanīgs, tad varēsi ieraudzīt kukaiņēdāju augu – raseni, bet, ja dosies saullēkta vai saulrieta laikā, tad varēsi izbaudīt maģisko miglas apskauto purva ainavu.

Pārgājienā var doties jebkurā gadalaikā, bet iepriekš sazinoties un rezervējot datumu, lai nav tā, ka kāds jau ir tev priekšā.

Pārgājienu garumu un ilgumu var pielāgot grupas vēlmēm, vai tās būtu 2 stundas vai pat divas dienas, maršruti piemēroti jebkura vecumu bērniem un audzinātājiem. Pārgājienos paredzētas foto un tējas pauzes. Droši sazinies ar Purvu bridējiem, mēs tev piemeklēsim piemērotāko maršrutu no mūsu klāsta.

Pārgājieni pieejami sekojošos novados:

Aizkraukles, Alojas, Babītes, Dundagas, Ērgļu, Jelgavas, Jēkabpils, Kocēnu, Kokneses, Krimuldas, Krustpils, Limbažu, Līgatnes, Madonas, Mazsalacas, Mārupes, Ogres, Olaines, Rēzeknes, Ropažu, Rucavas, Sējas, Siguldas, Tukuma, Ventspils.

CENA

Pārgājiena cena skolēnu grupām:

  • grupai līdz 20 personām – 200 EUR
  • grupai vairāk par 20 personām – 10 EUR/pers.
  • pieaugušajiem – 20 EUR/pers.
  • 1 skolotājam uz 10 bērniem – bez maksas.

* Pārgājienu cenā ietverti gida pakalpojumi un inventāra noma.

PAPILDUS PIEDĀVĀJUMI

Dažos maršrutos pieejamas labiekārtotas piknika vietas ar ugunskuru un zupas katla īri.

SVARĪGI

Kājās jāvelk gumijas vai trekinga zābaki vai puszābaki, lai pret potīti varētu stiprināt sniega/purva kurpes. Bērniem ieteicams sagatavot līdzi maiņas apģērbu un apavus, lai pēc pasākuma var nomainīt, ja gadās apšļakstīties.

Pārgājienā paredzēta tējas pauze, tādēļ līdzņemšanai sagatavojiet uzkodas un kādu dzērienu.

 

Foto no “Purvu bridēji” arhīva.