Piena muzejs
Sieksāte, Rudbāržu pagasts, Skrundas novads

PAR MUMS

Piena muižas ļaudis zinās izstāstīt par piena rūpniecību Latvijā, parādīt, ar kādiem aparātiem, ko iespējams turpat ieraudzīt, tiek mašinēts piens, taisīts krējums un sviests. Jā, Piena muzejā dzīvo pus-govs Gauja! Viņa tur rāmi stāv un ir gatava ļaut katram interesentam iemēģināt roku piena slaukšanā, pēc tam Tev būs izslauktais piens jāatkrejo un jāsakuļ sviestiņš. Un tas vēl nav viss- speciāli Piena muzejam ir izgatavota Didaktiskā govs un teliņš,  viņi Tev pastāstīs aizraujošo stāstu par to, kā rodas piens.

PIEDĀVĀJUMS un CENAS

Ekskursija PIENA STĀSTS ar gidu. (no 10 personām)

Piena muižas ļaudis zinās izstāstīt par piena rūpniecību Latvijā, parādīt, ar kādiem aparātiem, ko iespējams turpat ieraudzīt, tiek mašinēts piens, taisīts krējums, sviests. Muzejā viens no unikālākajiem eksemplāriem ir Anglijas karalienes dāvinājums Latvijas pienrūpniekiem par labāko eksporta sviestu. Turpat arī kolorītā sviesta eksporta kārbiņa un stikla piena pudelītes, kuras raisīs patīkamas atmiņas nevienam vien muzeja apmeklētājam.
Cena pieaugušajiem: 4.90 EUR /pers.
Cena skolēniem : 3.00 EUR /pers.

Ekskursija PIENA CEĻŠ ar gidu.

Ekskursijas sākumā iespējams apskatīt plašo ekspozīciju, noskatīties filmu par piena rūpniecību un tad – atrocīt piedurknes un doties pašiem izslaukt pienu. Jā, Piena muzejā dzīvo pus-govs Gauja! Viņa tur rāmi stāv un ir gatava ļaut katram interesentam iemēģināt roku piena slaukšanā. Un tas vēl nav viss – izslauktais piens ir jāatkrējo un tālāk – jāsakuļ pašam sviestiņš. Šajā nodarbē varam jums solīt – vienaldzīgs nepaliek neviens!
Cena grupām līdz 15 cilv.: 7.90  EUR/pers.
Cena grupām virs 15 cilv.: 5.90 EUR /pers.
Cena ģimenei (2 pieaugušie, 2 bērni): 24.34 EUR

Skolotājiem bez maksas!

PAPILDUS PAKALPOJUMI

Blakus Piena muzejam atrodas Piena muižas komplekss (tuvāk iepazīties – www.pienamuiza.lv)

  • naktsmītnes,
  • Rožu krodziņš,
  • pirts,
  • tenisa korti,
  • svinību zāles,
  • lauku SPA pirtis,
  • pirts ar baseinu,
  • kempinga vieta.

Piena muzeja apkārtnē dzīvo un var apciemot aitiņu saimi, briežu pulku un vasaras periodā ari divus zirgus – Mia un Mara.

Foto no Piena muzeja arhīva.