Pils tornis
Brīvības laukums 19a, Tukums

PAR PILS TORNI

Pils tornis ir saglabājies kā fragments no viduslaiku pils, ko ap 1300. gadu būvējis Livonijas ordenis. 17. un 18. gadsimtā pilī atradusies Tukuma virspilskunga rezidence, taču Ziemeļu kara laikā (1709) tā nopostīta un vairs nav atjaunota. Tās akmeņi izmantoti ēku būvniecībai vecpilsētā. Saglabājusī pils daļas ap 1767. gadu pārbūvēta. Divarpus gadsimtus pils tornis kalpojis gan kā cietums, gan labības noliktava.

1995. gada 15. jūlijā – pirmo Tukuma pilsētas svētku laikā – atvērts Tukuma pilsētas vēstures muzejs “Pils tornis”.

IZSTĀDES

Izstāde “Tukumnieki un draugi”

No 14. jūlija līdz 2019. gada 30. jūnijam Tukuma pilsētas vēstures muzejā Pils tornis izstāde „Tukumnieki un draugi”. Izstāde par Tukumu un tukumniekiem – kas mēs esam un ar ko varam lepoties, par diženiem novadniekiem, par sadraudzības pilsētām citās valstīs.

Ekspozīcija “Savējo stāsti, ne svešo”

Ekspozīcijā “Savējo stāsti, ne svešo” ir sešas tematiskas sadaļas. Katrs periods akcentēts ar kādu priekšmetu, kam ir savs īpašais stāsts. Šos priekšmetus muzejam ir dāvinājuši daudzi tukumnieki.

Nosaukums „Savējo stāsti, ne svešo” apliecina vēlmi skatīt 20. gadsimta vēstures notikumus Tukuma pilsētā plašākā kontekstā, salīdzinot tos ar norisēm Latvijas un Baltijas, kā arī Eiropas vēstures mērogā, tomēr, tai pat laikā, akcentējot konkrētu cilvēku likteņstāstus.

Vides objekts “No pagātnes uz nākotni”

Tukumnieces, arhitektes Līgas Saulespurenas projektētais un mākslinieka Anda Niedres dizainētais vides objekts „Vārti no pagātnes uz nākotni” iezīmē ceļu uz pilsētas vēstures muzeju, kur tiek atspoguļotas mūsu pagātnes norises.

Vides objekts vienlaikus kalpo arī kā informācijas stends, jo divos LED ekrānos tiek atspoguļotas mūsdienu aktualitātes.

Interaktīvā ekspozīcija “Vēstules uz bērza tāss”

Interaktīvajā ekspozīcijā „Vēstules nākamībai” ietvertas bērza tāss vēstules no Sibīrijas. Sniegta informācija par vēstuļu autoriem un to adresātiem, kuri savas sabiedriskās darbības, pilsoniskās pozīcijas vai izrādītās pretestības dēļ nokļuvuši padomju varai nevēlamas personas statusā, apcietināti un sodīti pēc Otrā Pasaules kara vai izsūtīti uz Sibīriju 1941. gada 14. jūnijā vai 1949. gada 25. martā.

Ekspozīcija atspoguļo vēstuļu autoru un adresātu dzīves gājumu un apliecina viņu spēju izdzīvot, pretoties, saglabāt pašlepnumu un piederību savai tautai.

Virtuālā ekspozīcija šeit: http://tukumamuzejs.lv/components/com_php/files/expo.php

CENAS

Ieejas maksa

  • Skolēniem  – bez maksas
  • Pieaugušajiem –  EUR 1.50
  • Pirmsskolas vecuma bērniem un skolēnu grupu pavadošajām personām (līdz divām) – bez maksas

Gida pakalpojumi

Muzejā (līdz 10 personām/stundā):
Latviešu valodā:  EUR 8.00
Svešvalodā: EUR 15.00

Muzejā (grupā līdz 30 personām/stundā):
Latviešu valodā:  EUR 12.00
Svešvalodā:EUR 21.00

Foto no Tukuma muzeja arhīva.