Radošās tehnoloģiju darbnīcas Ventspils Digitālajā centrā
Akmeņu iela 3, Ventspils

PAR MUMS

Ventspils Digitālais centrs strādā pie tā, lai Ventspils iedzīvotāji un uzņēmēji iesaistītos informācijas sabiedrībā un e-pārvaldē, kā arī lai šos e-pārvaldes risinājumus ieviestu ne tikai Ventspilī un Latvijā, bet arī ārpus tās robežām. Digitālais centrs ikvienam Ventspils iedzīvotājam un viesim nodrošina pieeju tehnoloģijām un internetam.

Digitālais centrs pilnveido pieaugušo digitālās kompetences, kā arī rūpējas, lai bērniem jau no mazotnes būtu iespēja apgūt tehnoloģiju lietošanu un iespējas. Ikvienam Ventspils skolēnam visu mācību gadu un brīvlaikos ir iespēja apmeklēt visdažādākās tehnoloģiju nodarbības, kas ir  izglītības procesam ļoti aktuālas, mūsdienīgas, interesantas un sniedz iespēju skolēniem radoši darboties, izmantojot tehnoloģiju sniegtās iespējas.

Lai ikvienam Latvijas skolēnam tiktu sniegta iespēja iepazīt un radoši darboties ar dažādām programmām un tehnoloģijām, Ventspils Digitālais centrs ir sagatavojis piedāvājumu klasēm, aicinot doties citādā skolēnu ekskursijā “Attālītis”.

Ventspils Digitālais centrs arī attālinātā mācību procesa laikā aicina ciemos visas Latvijas skolēnus, šajā laikā tehnoloģiju darbnīcas piedāvājot organizēt digitāli – tiešsaistē.

Attālināto darbnīcu ilgums ir no 60 min līdz 90 min, atkarībā no darbnīcu veida.

Darbnīcas ir piemērotas skolēniem no 1. – 12. klasei.

Pavisam tiek piedāvātas 9 attālinātās tehnoloģiju darbnīcas 3 dažādos izpildījumos:

• 1. variants: izvēlies darbnīcu un darbojamies kopā tiešsaistē:
    • Darbnīca “Veido spēli vai animāciju!”,
    • Pyton programmēšanas darbnīca,
    • Tālruņa aplikācijas darbnīca.
  • 2. variants: izvēlies darbnīcu, darbojamies kopā tiešsaistē un saņem taustāmu rezultātu ar “Omniva”:
    • Reklāmdrukas darbnīca,
    • Termodrukas darbnīca,
    • 3 dimensiju (3D) darbnīca.
  • 3. variants: izvēlies darbnīcu, saņem izejmateriālus ar “Omniva” un darbojamies kopā tiešsaistē:
    • Gaismas diožu kartīšu darbnīca,
    • Binārā koda aproces darbnīca,
    • Pikseļu mākslas darbnīca.

Darbnīcu apraksti un sīkāka informācija par pieteikšanos darbnīcām pieejama šeit: www.adre.se/attalitis.

Darbnīcu aprakstu katalogs pieejams arī šeit

Darbnīcu kopa ATTĀLĪTIS nav finansējama programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros.

Plašākam piedāvājumam Ventspils Digitālais centrs rosina darboties arī 6 attālinātās nodarbībās, kas izveidotas atbilstoši “Latvijas skolas somas” nosacījumiem un iekļautas programmas oficiālajā kultūras norišu sarakstā. Vairāk par “Skolas somas” darbnīcām iespējams uzzināt ŠEIT

CENA

Ekskursijas piedāvājuma “Attālītis” cena ir no 6 EUR līdz 12 EUR par skolēnu, neskaitot “Omniva” izdevumus.

SVARĪGI

Ikviena no šīm darbnīcām sadarbībā ar skolu tiek organizēta tiešsaistē. Darbnīcas iespējams organizēt, gan skolēniem esot skolā – klasē, gan atrodoties pie datora mājās.

Būtisks nosacījums ir datora un interneta esamība.

Saziņai: Guna Stepiņa, Ventspils Digitālā centra bērnu un jauniešu izglītības programmas vadītāja, tālrunis 28632351, e-pasts guna.stepina@ventspils.lv

Foto no Ventspils Digitālā centra arhīva.