Rančo OZOLMĀJAS
Kārklinieki, Balvu pagasts, Balvu novads

Atvērt  savu sirdi un prātu, pabūt dabā, apskaut senos ozolus un samīļot dzīvniekus, to visu Jums piedāvā Rančo Ozolmājas saimnieki.

Šeit Jūs varēsiet dzivnieciņus pabarot,  pataustīt to greznos ragus un mīkstās spalvas vai vilnu, paglāstīt un apmīļot.  Varēsiet ieet dārziņā pie trušiem, novērtēt viņu neparastās mājiņas, kurās bērni cenšas pat ielīst iekšā, noķert kādu trusīti un pat paņemt klēpī samīļot.

Pie mums Jūs sastapsiet arī vairāku šķirņu ēzeļus. Miniatūros, klasiskos kā filmās, garspalvainos pinkainos franču ēzeļus un pat pilnīgi baltu ēzeli albīnu, ar gaiši zilām acīm, kuru vietējie mīļi iesaukuši par tenoru izteiksmīgās un skanīgās balss dēļ. Rančo uz dzīvi apmetušies arī no Anglijas un Īrijas atceļojušie Īru Tinkeru šķirnes zirgi, kas izceļas ar kuplajām krēpēm un biezo spalvu, kas īpaši izceļas ziemas periodā, un daudzveidīgajiem krāsu salikumiem. Pie mums dzīvo arī tuksneša kuģi kamieļi, kuru vilna ir tik ļoti bieza un skaista. Āfrikas izcelsmes savvaļas govis Watus, kuru ragu garums var sasniegt pat divus metrus. Āfrikā šie milzīgie ragi gotiņām kalpo kā dzesētāji. Alpakas, kuru frizūras atgādina dažādus dzīvniekus un ir tik amizantas un smieklīgas. Un Tām patīk arī spļaudīties, hi… Ķenguru pārītis, kas ēd maizīti ar priekškājām, gluži kā cilvēks. Un varbūt pat saskatīsi ķenguru mammas somiņā arī  mazulīti, kas mēdz tur slēpties pat līdz gada vecumam. Ragainās Valles melnkakla kalnu kazas, kas lepni stāv uz akmeņiem. Sicīlijas reģiona Girgentenas kazas ar korķveidīgiem ragiem, Anglonūbijas garausainās kazas, kas vairāk izskatās pēc suņiem un pat pavisas maziņās pundurkaziņas. Dažādu aitu sugas, no miniatūrām līdz tādām, kas pašas nomet savu kažociņu. Āfrikas strausus, Austrālijas lielākos putnus Emu un Dienvidamerikas lielākos putnus Nandu, kas ir strausu radinieki. Spilgtos Zili zaļos pāvus un karalisko balto pāvu pārīti. Dekoratīvos baložos un krāsainos fazānus. Kā arī krāšnos mājas putnus – tītarus, zosis, pīles un vistiņas.

Laipni lūgti ciemos!

• Pieaugušajiem – EUR 4,00
  • Bērniem no 2 gadu vecuma – EUR 3,00
  • mazulīšiem līdz 2 gadu vecumam – bez maksas

PAPILDUS PIEDĀVĀJUMS

• Fotosesijas ar dzīvniekiem/ kāzas vai individuāli
  • Zīmējumi ar dabīgo hennu/ izbraucu arī uz pasākumiem
  • Pašu audzētais sezonāli/ pašgatavotas dabas veltes /pirts skrubīši
  • Piknika vietas ar grilu un ugunskuru bez papildus samaksas
  • Guļbūves Lapenīte uz īri.

Foto no Rančo “Ozolmājas” arhīva.