Rīgas Motormuzejs
S.Eizenšteina iela 8, Rīga

Rīgas Motormuzejā atrodas Baltijā lielākā un daudzveidīgākā seno spēkratu kolekcija, kur apskatāmi pasaules autobūves pirmsākumi, tai skaitā, pirmais pasaules auto – Benz Patent Motorwagen, unikāli Kremļa limuzīni, leģendāri sacīkšu auto, mūsdienu auto zīmolu „vectētiņi”, padomju auto nostalģija, kā arī Latvijas autobūves vēstures lepnums. Kopumā muzejā apskatāmi vairāk kā 100 senie spēkrati – katrs ar savu īpašo stāstu, kas ilustrēts ar interaktīviem ekrāniem, video stāstiem, virtuālo realitāti un citām modernajām tehnoloģijām. Uzzināt daudz ko interesantu par automašīnu uzbūvi un vēsturi, kā arī jautri un aizraujoši pavadīt laiku vairāku stundu garumā iespējams katru dienu no plkst. 10:00 līdz 18:00. Muzeja ekspozīcijas apskate ilgst vidēji 2 stundas.

Ekskursija ar gidu

Rīgas Motormuzeja apmeklētājiem tiek dota iespēja gida pavadībā iepazīt muzeja seno spēkratu stāstus, ekspozīciju un aktuālās izstādes, pievēršot uzmanību būtiskākajām Latvijas un pasaules autobūves pērlēm. Ekskursijā ne tikai būs iespēja iepazīties ar muzeja unikālajiem spēkratiem, bet arī ar dažādām multimediju aktivitātēm.

Ekskursijas gida pavadībā tiek piedāvātas latviešu, krievu vai angļu valodā grupām līdz 25 cilvēkiem. Ekskursijas ilgums aptuveni 90 minūtes. Gida pakalpojuma cenā neietilpst ieejas biļetes cena, par to jāmaksā atsevišķi.

Ekskursijas cena latviešu valodā ir 20,00 eiro, bet svešvalodās ir 35,00 eiro.

Specializētās ekskursijas

Rīgas Motormuzeja apmeklētājiem pieejama Specializēta ekskursija seno spēkratu restaurācijas, tehnikas un autobūves vēstures jautājumos, kā arī specializētā ekskursija ar atjautības uzdevumiem un spēlēm; šo ekskursiju gidi vada autentiskos retro stila tērpos.

Ekskursijas ilgums ir aptuveni 90 minūtes.

Ekskursijas cena ir 55,00 eiro.

Audiogids

Muzejā pieejams arī audiogids latviešu, krievu un angļu valodā.

Audiogida cena ir 5,00 eiro.

Pedagoģiskās nodarbības

Izglītojošs un interaktīvs ceļojums motoru pasaulē. Baltijā lielākais, daudzveidīgākais un tehnoloģiski modernākais seno spēkratu muzejs aicina bērnus un jauniešus doties aizraujošā ceļojumā motoru pasaulē, kā arī iesaistīties interaktīvās un izglītojošās muzeja pedagoģiskajās nodarbībās.

Rīgas Motormuzejā iespējams apgūt ceļu satiksmes drošības noteikumus, kā arī iegūt velosipēda vadītāja tiesības. Īpaši pieprasītas ir muzeja tehniski radošās darbnīcas “Atlecošā bumbiņa”, “Vēja enerģija”, “Elektromotori pasaulē un Latvijā”, “No kvēlspuldzes līdz elektroauto”. Visas nodarbības ir iekļautas projekta “Latvijas skolas soma” programmā.

Plašāka informācija par pedagoģiskajām nodarbībām pieejama mājas lapā.

SVARĪGI

• Ekskursiju rezervācija jāveic savlaicīgi, rakstot uz info@motormuzejs.lv vai zvanot pa telefonu +371 67025856.
  • Ekskursiju rezervācija iespējama darba dienās no 9.00 līdz 17.00.

PAPILDUS PIEDĀVĀJUMI

Muzeja kafejnīca

Nesteidzīga maltīte vai apcerīga tase kafijas ir pelnīta atpūta pēc aizraujošas pastaigas muzeja ekspozīcijā!

Rīgas Motormuzeja apmeklētāji un garāmbraucošie gardēži tiek aicināti nobaudīt īpašo dienas ēdienkarti un pusdienu piedāvājumu, kā arī restorāna ēdienus pēc pasūtījuma. Piedāvājumā gan tradicionālie latviešu ēdieni, gan arī cittautu garšas baudījums.

Ja vēlaties iepriecināt draugus vai kolēģus, Motormuzeja kafejnīcā iespējams organizēt banketu gan korporatīvām, gan privātām svinībām.

Par galdiņu rezervāciju, banketiem un izbraukuma ēdināšanu lūdzam sazināties ar muzeja kafejnīcas administrāciju. Plašāka informācija pieejama mājas lapā

Telpu noma

Plašas, ekskluzīvā vidē izvietotās telpas piemērotas konferencēm, korporatīviem pasākumiem, koncertiem, teātra izrādēm, spējot vienlaikus uzņemt līdz pat 150 viesiem.

Nomai pieejama lielā konferenču zāle (220 m2), izstāžu zāle (220 m2) un pedagoģiskā telpa (50 m2). Plašāka informācija pieejama mājas lapā.

• Bērns no 7 gadu vecuma, skolēns, students un seniors – 5,00 eiro
  • Pieaugušais -10,00 eiro
  • Grupas 10 un vairāk personu dalībnieks (skolēns, students, seniors) – 4,00 eiro
  • Grupas 10 un vairāk personu dalībnieks (pieaugušais) – 9,00
    Grupas (10 vai vairāk cilvēki) vadītājam vai pedagogam – bezmaksas
  • Bērniem līdz 6 gadu vecumam – bezmaksas

Pilno cenrādi skatīt mājas lapā.

Foto no Motormuzeja arhīva.