“Rīgas ūdens”
Bauskas iela 209, Dzintara iela 60, Rīga

Aicinām skolēnu un studentu grupas apmeklēt SIA “Rīgas ūdens” ražošanas objektus un Rīgas ūdensapgādes vēstures ekspozīciju vecajā sūkņu stacijā “Baltezers”, iepazīties ar ūdensapgādes vēsturi, ūdens sagatavošanas un attīrīšanas procesiem uzņēmuma ražotnēs un, tiekoties ar uzņēmuma pārstāvjiem un speciālistiem, uzzināt par pieprasītākajām profesijām uzņēmumā un nepieciešamo izglītību, lai nākotnē savas karjeras un izaugsmes iespējas saistītu ar darbu šajā nozarē.

Ekskursijas nodrošinām darba dienās iepriekš saskaņojot apmeklējuma laiku. Ekskursijas ir bez maksas.

Ekskursijas:

• Vecā sūkņu stacija “Baltezers”, kurā ierīkota Rīgas ūdensapgādes vēstures ekspozīcija, (adrese: S.st. “Baltezers”, Ādažu novads, Rīgas – Tallinas šosejas 3. km)

Rīgas ūdensapgādes muzejs ir viens no ievērojamākajiem ūdensapgādes muzejiem Eiropā. Vecās Baltezera ūdens sūknētavas telpās iekārtotais muzejs dibināts 1988. gadā. Muzeja eksponāti ļauj izsekot Rīgas ūdenssaimniecības attīstībai no viduslaikiem līdz pat mūsdienām. Ieeja muzejā ir bez maksas.

Muzejs tiek atvērts apmeklētāju grupām  darba dienās (darba laika ietvaros no plkst. 8:00 līdz 17:00) tikai iepriekš saskaņotā apmeklējuma laikā.

Muzeja apmeklējums ir bezmaksas.

• Ūdens sagatavošanas stacijā Daugava – 9. – 12. klašu skolēnu un studentu grupām (adrese: Bauskas iela 209, Rīga);
  • Bioloģiskās attīrīšanas stacijā “Daugavgrīva” – 9. -12. klašu skolēnu un studentu grupām, adrese: Dzintara iela 60, Rīga.

Lai pieteiktu grupas apmeklējumu, lūdzam sūtīt pieteikuma vēstuli uz e-pastu: pr@rigasudens.lv, norādot interesējošo objektu, apmeklējumam plānoto datumu un laiku, grupas lielumu, kontaktinformāciju.

Foto no “Rīgas ūdens” arhīva.