Tempļa kalns un Alūksnes skatu tornis
Tempļa kalns, Alūksne

Tempļa kalns ir senākā apdzīvotā vieta Alūksnes novadā, kura virsotnē atrodas Slavas templis — granīta rotonda – tā augstums sasniedz 216,7m virs jūras līmeņa. Viena no leģendām vēsta, ka Ziemeļu kara laikā Tempļa kalnu karotāji sanesuši ar cepurēm, lai labāk varētu apšaudīt Alūksnes pili ezera salā.
1807. gadā tā virsotnē Alūksnes muižas īpašnieks Aleksandrs fon Fītinghofs lika uzcelt granīta rotondu — Slavas templi, par godu Lielā Ziemeļu kara notikumiem Alūksnē. Klasicisma stilā celtā rotonda veltīta krievu feldmaršala Šeremetjeva un zviedru armijas kapteiņa Vulfa piemiņai.
1937.gadā tika uzsākta tūrisma objektu celtniecība Tempļa kalnā. Viens no objektiem bija gaisa tilts, kam tika dots vārds – Saules tilts.

Šobrīd Tempļa kalna apkārtne ir piemērota tūristiem un atpūtniekiem. No kalna virsotnes paveras plašs skats uz Alūksnes ezeru un muižas parku, kā arī Pilssalu. Tempļa kalna pakājē izveidotas atpūtas vietas.

Tiem, kas vēlas iekarot augstākas virsotnes – Tempļa kalna parkā atrodas 37,8 metrus augsts skatu tornis, kas ir viens no augstākajiem skatu torņiem Latvijā. No tā paveras brīnišķīgs skats uz Alūksnes ezeru un pilsētu. Vai esi gatavs pievarēt 153 pakāpienus?

Savukārt Pilssalu un Tempļa kalnu savieno Tempļakalna ielas gājēju tilts, kas apaļajās stundās no plkst.10:00- 24:00, pirmās 15 minūtes priecē ar īpašu noskaņu mūziku.

 

Foto: A.Cekuls, M.Sļivka