Trušu Karaliste / Lēdmanes atpūtas dabas parks
Druvas, Bekas, Lēdmanes pag., Ogres novads

PAR MUMS

Lēdmanes atpūtas dabas parks „Trušu karaliste” atrodas gleznainā Ogres upes senlejā, dabas parka teritorijā. Atpūtas centra kopējā platība ir 47 hektāri, īpašums pieder labdarības organizācijai “Zilais krusts”, kas palīdz krīzes situācijā nonākušiem cilvēkiem. „Trušu karaliste” ir vieta, kur mīt visdažādāko nokrāsu un lieluma truši. Viņi pieņēmuši karalisti par savām mājām – ierīko alas, veido ģimenes. Trušu sadzīve notiek skaisti veidotās pilīs un muižās, kas labi iekļaujas apkārtējā vidē, radot asociācijas ar pasaku mežu. Apmeklētājiem tiek piešķirts kāds kārums, ar ko pacienāt dzīvniekus. Bez trušiem karalistē mitinās arī  komunikabli āži, zosis un krāšņas punduraitiņas un poniji.

Lēdmanes atpūtas dabas parks „Trušu karaliste” ir ideāla vieta dažādu pasākumu rīkošanai – bērnu dzimšanas dienas ballītes, atpūtas pasākumi kolektīviem, vasaras nometnes bērniem, kristīgās vasaras nometnes, sporta spēles, dažādas svinības.

Tiek piedāvātas nakšņošanas iespējas: viesu mājā – atjaunotā vēsturiskā lauku sētā, kempinga mājiņās vai telts vietas. Kempings atrodas skaistā vietā Ogres upes krastā, tā teritorijā ir izveidota laipa gar upi, lapene, atsevišķa ugunskura vieta, nojume ar grilu, dīķis. Ir iekopts zāliens, kur celt teltis. Kempinga teritorijā iespējams novietot autotransportu. 

Viesu mājā un kempinga mājiņās mēs spējam izmitināt līdz 120 personām. Vietu skaits istabās variē no 3 līdz 6. Sētā pie viesu mājas var novietot autotransportu.

PIEDĀVĀJUMS

 • Ekskursijas ar vai bez gida.
 • Jaunums Trušu Karalistē – baskāju taka “Cerība” – 2,6 km gara dabas taka, kurā viesiem ir iespēja izstaigāties basām kājām pa dažādas faktūras klājumiem – pa smiltīm, niedrēm, granti, oļiem, šķembām un čiekuriem.

PAPILDUS PIEDĀVĀJUMI

 • Pieejami suvenīri, bērnu laukums, batuti, piepūšamās atrakcijas.
 • Telpu noma – atbilstošiem pasākumiem viesi var izmantot kapelu un ēdamzāli ar vasaras terasi.
 • Nakšņošanas iespējas – viesu ērtībām tiek piedāvātas 9 četrvietīgas kempinga mājiņas, kas savā starpā ir savienotas ar laipām. (Mājiņās ir nodrošināta gultasveļa un dvieļi. Nakšņojot mājiņās, viesiem pieejamas koplietošanas WC, dušas, veļas mazgājamā mašīna, kā arī labiekārtota virtuve, kurā ir trauki, ledusskapis, mikroviļņu krāsns, tējkanna. Atsevišķā mājiņā ir paredzēta rotaļu telpa bērniem (pieejamas galda spēles).) 
 • Kempingā un viesu mājā viesi tiek uzņemti no maija līdz oktobrim (ieskaitot). Vēsākos mēnešos ir iespēja telpas viesu mājā apsildīt. Iepriekš vienojoties, iespējams nodrošināt ēdināšanu – brokastis, pusdienas un vakariņas.

CENAS

“Trušu karalistes” apmeklēšana:

 • bērniem – 3.00 €
 • pieaugušajiem – 5.00 €                                                                                                                                       

Nakšņošana kempingā un/vai viesu mājā:

 • Viena gultas vieta – 6 EUR dienā (līdz jāņem sava gultas veļa).
 • Ēdināšana 3x dienā – 7 EUR.

SVARĪGI

 • Jautājumos par  “Trušu karalistes” apmeklējumu un ekskursijām zvaniet  Patrīcija, tel. 25123814
 • Par viesu mājas un kempinga rezervāciju sazināties ar Olitu, tel. 26429724
 • Centra teritorijā ir aizliegts lietot alkoholu.

Foto no “Trušu karalistes” arhīva.