Tukuma mākslas muzejs
Harmonijas iela 7, Tukums

Tukuma Mākslas muzejs pazīstams ar tā izcilo latviešu mākslas kolekciju, ko pagājušā gadsimta trīsdesmito gadu pirmajā pusē sāka veidot mākslinieks Leonīds Āriņš (1907-1991). Viņa iedvesmoti, savus darbus muzejam dāvināja daudzi izcili tā laika Latvijas mākslinieki.

Muzeja kolekcijā ietilpst Jaņa Rozentāla, Jāņa Valtera, Vilhelma Purvīša, Jēkaba Kazāka, Ģederta Eliasa, Leo Svempa, Voldemāra Tones, Konrāda Ubāna, Uga Skulmes, Jāņa Tīdemaņa un daudzu citu mākslinieku darbi. Visnozīmīgāko vietu gleznu kolekcijā ieņem trīs Tukuma mākslinieku – Anša Artuma (1908-1997), Leonīda Āriņa (1907-1991) un Kārļa Neiļa (1906-1991) mākslas darbi.

Muzejs regulāri veido Latviešu mākslinieku darbu izstādes. Jau vairāk kā desmit gadus piedāvā izglītojošo programmu “Kopējam gleznas”. Pēc īpaša pieteikuma apskatāma arī Mākslas darbu krātuve.

IZSTĀDES

Virtuālā ekspozīcija „Tukuma Mākslas muzejs cauri laikiem”

Skārienjutīgā ekrānā iespēja apskatīt 110 mākslinieku vairāk nekā 250 gleznas no Tukuma Mākslas muzeja kolekcijas, kā arī gūt ieskatu muzeja vēsturē.

Savukārt no gleznu fragmentiem iespēja digitāli izveidot elektronisku kartiņu – virtuāli izvēloties vairākus gleznu fragmentus, tos saliekot vienā attēlā. Pašu radīto mākslas darbu var nosūtīt uz e-pastu sev vai kādam savam tuviniekam un dalīties ar to sociālajos tīklos.

Projekts tapa ar Valsts Kultūrkapitāla fonda un Tukuma novada Domes atbalstu.

IZGLĪTOJOŠA PROGRAMMA

“Kopējam gleznas”

Programmas dalībnieki uz muzeja gleznu kolekcijas, atsevišķu kolekcijas darbu un mākslas izstāžu bāzes apgūst prasmi mākslas darbu skatīt, analizēt un izprast, kā arī saņemt impulsus patstāvīgai radošai darbībai.

Pēc īpaša pieteikuma apskatāma Mākslas darbu krātuve, kurā ietilpst Jaņa Rozentāla, Jāņa Valtera, Vilhelma Purvīša, Jākaba Kazāka, Ģederta Eliasa, Leo Svempa, Voldemāra Tones, Konrāda Ubāna, Uga Skulmes, Jāņa Tīdemaņa un daudzu citu mākslinieku darbi.

Ieejas maksa:

• Skolēniem un pirmsskolas vecuma bērniem –  bez maksas (uzrādot apliecību)
  • Pieaugušajiem –  EUR 1.50
  • Skolēnu grupas pavadošajām personām (ne vairāk kā divām) – bez maksas

Gida pakalpojumi

Muzejā (līdz 10 personām/stundā):
Latviešu valodā:  EUR 8.00
Svešvalodā: EUR 15.00

Muzejā (grupā līdz 30 personām/stundā):
Latviešu valodā:  EUR 12.00
Svešvalodā: EUR 21.00

Foto no Tukuma muzeja arhīva.