Vēstures izzināšana Stūra mājā
Brīvības iela 61 (ieeja no Stabu/Brīvības stūra), Rīga

1940. gada 17. jūnijā Padomju Savienības (PSRS) karaspēks okupēja Latviju. Jau rudenī Brīvības un Stabu ielas stūra ēkā Rīgā okupācijas režīms ierīkoja savas represīvās iestādes — čekas — mītni. Laika gaitā šo ēku tautā iesauca par „Stūra māju”. Tajā ieslodzīja un pratināja Latvijas pilsoņus, kurus okupācijas vara uzskatīja par komunistiskā režīma pretiniekiem. PSRS okupācijas laikā čeka Latvijā ierosināja 48 000 krimināllietas par „noziegumiem” pret komunistisko režīmu. Atjaunotā Latvijas valsts 1991. gadā pasludināja Valsts Drošības komiteju par noziedzīgu, pret Latvijas tautas interesēm vērstu organizāciju un to likvidēja.

Nodarbība “Vēstures izzināšana Stūra mājā”.  9. – 12. klasei

Apskati Latvijas Okupācijas muzeja izstādi „Čekas vēsture Latvijā” un kopā ar gidu dodies ekskursijā pa čekas pagrabu, pagalmu un kamerām! Nodarbība ir ietverta programmā “Latvijas skolas soma”.

IEEJAS MAKSA

• Pieaugušie 10,00 EUR
  • Skolēni, studenti 5,00 EUR
  • Pavadošajam skolotājam nodarbība ir bez maksas.

Ieeja muzeja izstāžu zālēs ir bez maksas!

SVARĪGI

Politiski represētām personām un personām ar invaliditāti ekskursija bez maksas, uzrādot apliecību.

Ekskursija notiek autentiskajās telpās. Tās nav piemērotas cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Nodarbībā neiesakām piedalīties bērniem līdz 14 gadu vecumam.

Muzejs ir atvērts visu gadu. Lai saņemtu informāciju par muzeja darba laiku svētku dienās, lūdzam zvanīt +371 27875692.

Lai pieteiktos ekskursijām vai uzzinātu papildu informāciju, lūdzam zvanīt +371 66154276, +371 27875692 vai rakstīt kgb.info@omf.lv

Foto no muzeja arhīva.