Viļa Plūdoņa muzejs
„Lejenieki”, Ceraukste, Bauskas novads

PAR MUZEJU

Dzejnieka Viļa Plūdoņa (1874. – 1940.) dzīvojamajā mājā izvietota ekspozīcija, kas veltīta dzejnieka dzīvei un daiļradei, bet sētā koktēlnieka veidotā zaķu saime sagaida viesus pie Zaķīšu pirtiņas. Plūdoņa taka gar Mēmeli ved uz dzejnieka iemīļoto darba vietu pie Jautrā strauta. 2017.gadā muzejs tika papildināts ar restaurēto ratnīcu un klēti.

Ieejas maksa: Skolēniem –  0,70, pieaugušajiem –  1,40
Ekskursijas vadīšana –  7,00.
Klēts un kūts (ratnīcas) apskate- bez maksas

PIEDĀVĀJUMI

Pasākumu cikls “GADSKĀRTAS LEJENIEKOS”

Programmā paredzēts apgūt latviešu gadskārtu ieražas, dziesmas, spēles un rotaļas. Dalību pasākumā lūdzam pieteikt 10 dienas iepriekš. Programmas ilgums – 1 stunda. Cena – € 1.50/pers.

Radošās darbnīcas: (iepriekš piesakot)
* puzuru gatavošana
* salmu saulīšu gatavošana
* kartiņas ar latviskiem rakstiem.
Programmas ilgums – 1 stunda. Cena – € 1.50/pers.

Muzejpedagoģiskas programmas pirmsskolas un jaunākā skolas vecuma bērnu grupām
“CIEMOS PIE ZAĶU MAMMAS”. Iepazīšanās ar dzejnieku Viļa Plūdoņa daiļradi, multfilmas “Zaķīšu pirtiņa” noskatīšanās, rotaļas ar Zaķu mammu u.c. atraktīvas un izzinošas aktivitātes.

Cena  7,00 + ieejas biļete (€ 0,70 / 1,40)

“PUTNI LEJENIEKOS”. Iespēja saskatīt un saklausīt apkaimē ligzdojošos putnus. Interaktīvās nodarbības laikā varēs uzzināt, kā putni attēloti dažādos latviešu folkloras žanros un Viļa Plūdoņa dzejā.

Programmas ilgums – 40 minūtes. Ieejas maksa € 1.50/pers.

Bauskas novada skolu audzēkņiem pedagogu organizētās grupās – bezmaksas. Muzejpedagoģiskās programmas lūdzam pieteikt iepriekš (vēlams 5 dienas).

PAPILDUS PIEDĀVĀJUMI

Telts vieta diennaktī – € 2,80,
Malkas iepakojums (40l) ugunskuram – € 4,20,
Teritorijas izmantošana – € 0,70 (personai).