Izzināt Latvijas valsts vēsturi!

Latvijas valsts dibināšanas vēstures izzināšanai un patriotisma audzināšanai Latvijas muzejos ir izveidotas muzejpedagoģiskās programmas, kurās aizraujošā un atraktīvā veidā skolēni iegūst zināšanas gan par Brīvības cīņām, gan neatkarīgas valsts dibināšanas gaitu, gan sarkanbaltsarkano karogu. Novembra mēnesī dosimies arī apskatīt izstādes, veltītas Latvijas Brīvības cīņām!

Muzeji, kuros tiek piedāvātas izstādes vai izglītojošas programmas par Latvijas valsts vēsturi:

Latvijas Nacionālais vēstures muzejs – izstāde “11 varoņstāsti. Lāčplēša Kara ordenis, tā kavalieri un Lāčplēša diena”.

Latvijas Kara muzejs:

Latvijas Nacionālā bibliotēka – Izstāde Nosargāt brīvību. Lielbritānijas militārais un diplomātiskais atbalsts Latvijai 1918.–1920. gadā

Ogres Vēstures un mākslas muzejs“Mana Dzimtene Latvija”

Turaidas muzejrezervāts “Latviešu valoda – manas valsts valoda”.

Cēsu Vēstures un mākslas muzejs ar programmām:

• Latvijas dzimšanas diena Cēsu muzejā
  • Ko Tu zini par Latviju?
  • Spēle „Latvijai 100!”
  • Izcīni Latviju!  Sīkāka informācija šeit

Valmieras muzejs“Es pazīstu savu valsti”

Limbažu muzejs“Patriotisma stunda muzejā”, “Baumaņu Kārlis un viņa laiks”

Ventspils Amatu māja – radošās darbnīcas “Patriotisko piespraudīšu izgatavošana”.

Liepājas muzejs – Jaunums! „Neatkarības karš. Liepāja 1919” ,  “Vai Tu zini, kas ir Latvija”

Jelgavas Sv. Trīsvienības Baznīcas tornis – Izstādes “Brīvības cīņu piemiņas vietas Jelgavā un apkārtnē”

Alūksnes pils un muzejs – Izstāde “Pa 7. Siguldas kājnieku pulka pēdām”

Valkas novadpētniecības muzejs –  “Par Latviju!”

Jaunlaicenes muiža muzejs –  programma “Mana Latvija”, Izstāde “Latvijas Neatkarības karš 1918. – 1920. Noklusētā varonība”

Madonas Novadpētniecības un mākslas muzejs“Iepazīsti Latviju”

“Liepsalas” -pulkveža O.Kalpaka dzimtās mājasizglītojošas programmas bērniem un jauniešiem

Latgales kultūrvēstures muzejs – „Latvijas brīvības cīņas” un “Latgales atbrīvošanas piemineklis-no idejas līdz sirdij”