Izstāde “Pirmais gads” Cēsu Vēstures un mākslas muzejā

Cēsu Vēstures un mākslas muzejā  Latvijas valsts simtgadei veltīta izstāde “Pirmais gads”. Izstādes autors ir Cēsu muzeja vēsturnieks Dr.hist. Tālis Pumpuriņš, bet scenogrāfijas autori – mākslinieks Ritums Ivanovs, Mārtiņš Blanks, Krists Zankovskis, kuri speciāli šai izstādei veidojuši scenogrāfiju un dizainu sadarbojoties ar dizaina aģentūru “Tribe”.

Izstādes apmeklētājiem ir iespējams interaktīvā veidā iepazīties ar galvenajiem notikumiem un procesiem Latvijas valsts izveides pirmajā pastāvēšanas gadā. Īpaši padomāts ir par jauniešu auditoriju, lai skaidrotu tik sarežģīto mūsu valsts vēstures posmu, tāpēc izstāde papildināta ar audiovizuālo materiālu, interaktīvu spēli – Cēsu kauju simulāciju, īpašu izstādes “bērnu ceļu”, kuru veidojis izstādes scenogrāfa, mākslinieka Rituma Ivanova dēls – Rasmus Ivanovs un papildināts ar daudziem citiem apmeklētājam saistošiem elementiem.

Izstāde apskatāma Cēsu Vēstures un mākslas muzejā, Pils laukumā 9, Cēsīs līdz 2019.gada 30.novembrim.

Izstāde ir iekļauta programmā “Latvijas skolas soma”.

Ieejas maksa skolēniem 2,00 EUR, pieaugušajiem 3,00 EUR.

www.cesupils.lv