Ekskursijas Rēzeknē
Krasta iela 31, Rēzekne

Rēzekne – pilsēta Latgales sirdī aicina ciemos iepazīt pilsētas vēsturi un mūsdienu iespējas caur  daudzveidīgo kultūrvēsturisko mantojumu, ieklausīties dzīvā latgaliešu valodā un uzzināt interesantus faktus par Rēzekni gidu vadībā!

PIEDĀVĀJUMS UN CENAS

• Rēzekne – pilsēta Latgales sirdī – 1,5 h (ar autobusu)

Izzinoša pilsētas ekskursija, kas sākas ar  pieminekļa ”Vienoti Latvijai” apskati, koncertzāles GORS apmeklējumu, turpinās ar vēsturisko pilsētas būvniecības izpēti Latgales ielā un stāstu par Rēzeknes pilskalnu un ARPC Zeimuļs. Gids latviešu un krievu valodā – 28.00 EUR, angļu – 32.00 EUR.

• Ekspedīcija Rēzeknes pilskalnā „Dārgumu meklējumos”

Tas  ir piedzīvojums, kas ļaus uzzināt stāstu par princesi Rozi un atklāt viduslaiku pils dārgumus. Aizraujošas ekspedīcijas laikā ar noslēpumainās kartes palīdzību būs iespēja piedalīties īstas dārgumu lādes meklējumos. Ekspedīcijas dalībniekus gaidīs pārgājiens apkārt pilskalnam, dažādu vēsturisku faktu atklāšana, kā arī jautras fiziskās aktivitātes brīvdabā ar izklaides elementiem.

Piedzīvojuma ilgums: 1 st. brīvdabā

Ekskursija ieteicama 1.-4. klašu skolēniem

Maksa: 1 EUR no personas

• Klases sacensības interaktīvajā izziņas spēlē “Pret straumi” Rēzeknes upes krastos

Spēle būs labs izaicinājums skolēnu kolektīvam un lieliska iespēja aktīvi un izzinoši pavadīt laiku kopā, Rēzeknes upes jaunajā promenādē. Spēlē apvienoti dažādi elementi – gan orientēšanās, gan jautājumi, kas pārbaudīs zināšanas par dabu, vēsturi un pašu pilsētu. To var izmantot gan individuāli, gan sadaloties grupās. Spēles tempu var noteikt paši spēlētāji. Galvenais ir atrast un izpildīt uzdevumus, atrast kodus un atbildēt uz jautājumiem, tā krājot spēles punktus.Spēles maršruts ir lineārs, tā sākums ir pie Rēzeknes TIC un noslēgums pie Olimpiskā centra “Rēzekne”.

Jāņem vērā, ka spēle notiek ar mobilās aplikācijas palīdzību, tāpēc katrai komandai būs vajadzīgs viedtālrunis ar Interneta piekļuvi.

Spēles ilgums: ~ 1,5 st.

Ieteicama: 6.-12.kl.

Maksa: nav

• Ebreju Rēzekne – 1h

Iespēja apskatīt Rēzeknes Zaļās sinagogas unikālās īpatnības – zemgrīdas genizu – seno tekstu krātuvi, kur zem stikla ievietoti restaurācijā atrastie artefakti, kā arī Pesaha svētku neraudzētās maizes – Macas cepšanas krāsni.

Ar digitālo tehnoloģiju palīdzību var iepazīties ar  Rēzeknes ebreju vēsturi un tradicionālo kultūru.  Gids latviešu un krievu valodā – 1.00 EUR/pers.

Foto no Rēzeknes Tūrisma Attīstības Centra arhīva.