Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejs
Ate, Annas pag., Alūksnes novads

PAR MUZEJU

Brīvdabas muzejs ar 11 ēkām – zirgu inventāra šķūni, ratnīcu, smēdi, pūnīti, traktoru un motoru šķūni, pirti, klēti, riju, labības šķūni, saimes māju un ēku “Laidars”. Muzeja unikalitāte ir tā, ka vienkopus atrodas Latvijas brīvvalsts laikā darbinātā lauku tehnika, zirgu inventārs, vairāki desmiti iekšdedzes motori, amatnieku darba rīki un citi lauku cilvēka darba rīki. Priekšmeti komplektēti tā, lai varētu stāstīt par latviešu zemnieka dzīvi, darbu, sadzīvi, tradīcijām; politiskiem notikumiem; saimniecisko darbību; kultūru, izglītību un sportu; reliģisko dzīvi un pagastā un novadā dzimušo vai dzīvojošo mākslinieku dzīvi, radošo darbību. Muzeja krājums raksturo laika periodu 19. gs. beigas un 20. gs.

1. Izzinošas ekskursijas ar līdzdarbošanos visām vecuma grupām.
  2. Izglītojošas programmas.
  • Čaklā bitīte- stāsts par bitēm un medu pirmskolas un jaunākā skolas vecuma bērnu grupām. Cienasts – maize un medus;
  • Veļas diena – sārma gatavošana, veļas mazgāšana ar koka veļas mazgājamo mašīnu, velēšana, gludināšana ar ogļu gludekli. Piedāvājums spēkā āra apstākļos. Programma piemērota dažādu vecumu auditorijai. Jaunākajiem apmeklētājiem tā papildināta ar multiplikācijas filmu par darbu norisi;
  • Neba maize pati nāca – stāsts par maizes ceļu no grauda līdz maizes kukulim, izmantojot muzeja krājuma priekšmetus. Programma piemērota dažādu vecumu apmeklētājiem. Jaunākajiem apmeklētājiem tā papildināta ar multiplikācijas filmu par darbu norisi;
  • No linu pogaļas līdz kreklam – stāsts par linu audzēšanu un apstrādi ar aktīvu līdzdarbošanos.

Muzeja apmeklējums

• Pieaugušajam – EUR 3.00
  • Skolēnam, studentam – EUR 1.00

Izglītojošās programmas

• Pirmsskolas un skolas vecuma bērniem – EUR 1.25
  • Pieaugušajiem – EUR 3.75

Izstādes apmeklējums –  EUR 1.00

Teritorijas apskate – EUR 1.00

Gida pakalpojums – EUR 15.00

Pļaujas svētki

• Pieaugušajam – EUR 4.00
  • Skolēnam – EUR 2.00
  • Pirmsskolas vecuma bērni – bez maksas
  • Ģimenes biļete (viens līdz divi vecāki un 2-4 bērni (līdz 18 gadu vecumam)) – EUR 15.00
  • Autotransporta stāvvieta Pļaujas svētkos (vienai automašīnai)

Ottes Ziemassvētki – EUR 4.00

Nakšņošana siena pūnītē

• Pieaugušajam – EUR 4.00
  • Skolēnam – EUR 2.00

Ugunskura vieta ar nakšņošanu teltī – EUR 3.00

Telpu noma (1 stunda), zāle ēkā “Laidars” – EUR 13.92

Bezmaksas apmeklējums

• pirmsskolas vecuma bērnam, apmeklējot muzeju individuāli, kopā ar pieaugušajiem
  • izglītības iestāžu audzēkņu grupu pavadītājam – 1 pieaugušajam uz 10 bērniem
  • pieaugušo grupas (15 – 30 cilvēki) ekskursijas vadītājam – vienai personai
  • personām ar I un II grupas invaliditāti, uzrādot apliecību
  • personai, kas pavada I grupas invalīdu
  • Latvijas muzeju darbiniekiem, uzrādot apliecību
  • ICOM biedriem, uzrādot apliecību

PAPILDUS PIEDĀVĀJUMS

• Ekskursijas vai izglītojošās programmas noslēgumā apmeklētāji tiek pacienāti ar rudzu maizi un medu (iekļauts cenā).
  • Nakšņošanas iespējas siena pūnītē vai “Namiņā”.

Foto no muzeja arhīva.