Lauku sēta Ķeveiti
“Ķeveiti”, Raunas pagasts, Raunas novads

PAR MUMS

Zaļi domājoša eko saimniecība, kas no pašu dārzā izaudzētiem augiem gatavo to, kas pašiem vislabāk garšo – augļu un dārzeņu sukādes, konfektes un marmelādes, dārzeņu kraukšķus, tējas un garšaugus, kūpina savā dīķī izaudzētas zivis, ēd savu vistu un pīļu olas, un svētkos ciemiņus cienā ar pašu pļavās dzimušiem un augušiem jēru labumiem.

EKSKURSIJAS

  • Pastāstīsim visu, ko vēlēsieties zināt par aitām, parādīsim gan bildes, gan arī pašas aitas ar jēriem un teķiem – pie mums varat satikt četru šķirņu aitas, katra šķirne ar savu izskatu un raksturu. Izstāstīsim un parādīsim arī aitu vilnas garo ceļu līdz krāsainam dzijas kamoliņam un vilnas zeķei.
  • Iepazīstināsim ar dažādu šķirņu vistām un Indijas skrējējpīlēm, izstāstīsim par tām visu, sākot no olu inkubācijas līdz pat dējējvistai.
  • Aktīvāku pastaigu piedāvājam bērnu grupām, ģimenēm ar bērniem, kā arī tiem, kas vēlas ievilkt vairāk svaiga gaisa plaušās arī no kalna kores: “Jēriem un aitu ganiņam pa pēdām” – pastaiga pa pļavām, pakalniem un norām aitu meklējumos, saimnieku pavadībā.
  • Dažādu produktu degustācija ceļamaizei ganu tarbā un piknikā. 
  • Iespējams kopīgi pabarot zivis un parunāt par zivju kūpināšanas procesu, un, ja sarunāsiet ar saimnieku, varēsiet pacopēt kādu zivi piemājas dīķī, vai ar laivu izbraukt līkumu pa dīķi.
  • Ekskursijas iespējamas latviešu, krievu un angļu valodās.

Vēderpriekam pēc pastaigas iespējams pasūtīt kreptīgu, uz ugunskura vārītu, jēra gaļas zupiņu vai jēra gaļas plovu, jēra gaļas burgerus, kā arī svaigi kūpinātu karpu vai līni.

MĀCĪBSTUNDAS

  • „Mazā vilnas mācībstunda“ – aitu vilnas ceļš no aitas līdz cilvēkam, stāsts un demonstrējumi, iespēja iemēģināt roku filcēšanas mākslā un izgatavot kādu vilnas lietu ar pašu rokām.
  • “Mazā karameļu darbnīca” – mūsu konfekšu un sukāžu degustācija, saldās garšas stāsts par mūsu konfektēm un arī visām citām konfektēm, to sastāvu un atšķirībām, karameļu vārīšana un gatavošana, savas karameles iesaiņošana līdzņemšanai.
  • “Mazā dabas garšu mācībstunda”  – garšu meklējumi – stāsts par sešām galvenajām garšām un kā tās ietekmē cilvēku, pastaiga pa pļavu, dārzu un siltumnīcu, demonstrējumi, degustācijas. Zaļo kokteiļu gatavošana un citas garšaugu zinības.
  • “Mazā lauku dzīves stunda” – līdzdarboties gribošajiem – mājdzīvnieku kopšana un lauku ikdienas solis – ko ēd aita un vista, kā rodas jēri, kur vista dēj olu un kāpēc laukos nepieciešams gailis, kas dobē ēdams, kur traktoram jūgvārpsta, un atbildes uz citiem būtiskiem un ne tik būtiskiem dzīves jautājumiem.

CENAS

Ekskursiju pa lauku sētu kopā ar saimnieku piedāvājam grupām no 10 cilvēkiem, iepriekš saskaņojot laiku. Ciemošanās ilgums 1 – 1.5h. 

Grupām no 10 cilvēkiem – 3 EUR/ persona (ja grupa mazāka par 10 cilvēkiem – 30 EUR). Bērniem, kas ir kopā ar vecākiem, līdz 7 gadu vecumam – ekskursija bez maksas. 

Vairāk informācijas un pieteikšanās, zvanot vai rakstot saimniekam Atim Riekstiņam.

Foto no saimniecības privātā arhīva