Antona Rupaiņa muzejs
Rītupes iela 34, Bērzgales pagasts, Rēzeknes novads

PAR MUZEJU

Antona Rupaiņa muzejs atrodas Rēzeknes novada Bērzgales ciemā, kurš ir izvietojies gleznainā vietā starp Micānu un Meirānu ezeriem. Muzejā ir iespēja ielūkoties kultūrvēstures lappusēs, kas atklāj A.Rupaini kā daudzpusīgu un sabiedriski nozīmīgu personību. Literāts, izglītības un sabiedriskais darbinieks, diriģents, vēsturisko romānu “Baltie tēvi”, “Māra mostas” un “Tauta grib dzeivot” autors.

PIEDĀVĀJUMS

Ekskursija muzejā un kultūrvēsturisko vietu apskate Bērzgales apkārtnē.

Viesojoties Antona Rupaiņa muzejā, iespējams iepazīties ne tikai ar muzejā esošo ekspozīciju, bet arī apskatīt pagasta vēsturiskās vietas: teikām apvīto Kirkas kalnu, Sv. Annas Romas katoļu baznīcu, Veitko dzimtas kapus un Antona Rupaiņa pieminekli Bērzgales kapsētā, Brāļu kapiem, kungu laikos mākslīgi veidoto salu Micānu ezerā, Veitko muižas ēku, pussaliņu Micānu ezera ielokā. Kā ceļvedis tūristiem lieliski kalpos uzstādītās informatīvās plāksnes pie apskates objektiem.

Ekskursijas ilgums muzejā 25-30 min.,
Ekskursijas ilgums muzejs+Bērzgales kultūrvēsturiskās vietas 1-1,10 h

Muzejpedagoģiskā programma: Kas ir babys pyura skreinī jeb kas ir vecās mātes pūra lādē?
Muzejpedagoģiskā programma sākumskolas un pamatskolas skolēniem.

Programmā iepazīstinām ar folkloras žanru daudzveidību un tradīcijām Bērzgales pagastā, skolēni iesaistās aktivitātēs: pastāsta par savu pirmo iepazīšanos ar kādu no folkloras žanriem-pasaku, mīklu, tautasdziesmu vai citu žanru
Pēc izvēles bērniem piedāvājam aktivitātes :
*mīklu minēšana komandās,
*tautas dziesmu ilustrēšana un minēšana komandās,
*rotaļas.

CENAS

  • Ieejas maksa: 1.00 EUR
  • Bezmaksas ieeja: pirmsskolas izglītības audzēkņiem un skolēniem(bērni līdz 18 gadiem), personām, kurām noteikta invaliditāte; bāreņiem un bez vecāku gādības palikušiem bērniem.

PAPILDUS PIEDĀVĀJUMI

20 m attālumā no muzeja atrodas ēdnīca ”Rīts”, kur ir iespējams baudīt gardu maltīti. Ēdināšanas pakalpojumus grupām ieteicams pieteikt iepriekš. T: 26191534 Rasma.

Foto no muzeja arhīva.