Filozofijas taka
Parka iela, Galēni, Riebiņu novads

Riebiņu novada Galēnu pagasta Galēnu muižas kungu mājas priekšā atrodas franču dārzu stilā veidots regulāra plānojuma parks, kurā izveidota Filozofijas taka. Tā veltīta filozofam, reliģiju pētniekam un dzejniekam Robertam Mūkam.

Takā, kas ir 600m gara, izvietotas dzejnieka un filozofa darbos sakņotas tādas koka skulptūras-simboliski tēli kā: “Čūska Uroboross”, “Krokodils un es”, “Cilvēks-olis”, “Stārķis”, “Eņģelis” utt., kas labāk ļauj izprast domātāja netradicionālo skatījumu uz lietām un padara interesantāku, daudzveidīgāku, saprotamāku mūsu ikdienu.

Pirms doties pastaiga, noteikti jāiegriežas Roberta Mūka muzejā, kur bez maksas var saņemt ceļvedi “Soli pa solim Roberta Mūka filozofijas takā”. Tajā iekļauts ne tikai katras skulptūras apraksts, kas palīdzēs izprast katra simbola jēgu, bet arī radoši uzdevumi, kas rosina spriest, domāt, vērtēt un izteikties. Tiem, kuri prāto – ja nākt uz Filozofijas taku, tad, kā to darīt labāk: ar bērniem vai bez? Vai viņiem būs interesanti? – mēs sakām: būs! Aicinām ģimenes ar bērniem doties aizraujošā ekskursijā pa taku, jo kopīgi pavadīts laiks un uzdevumu saturs veicinās garīgumu, savstarpēju cieņu un sapratni.

Taka interesentiem pieejama visu gadu.

Papildus informāciju varat iegūt Roberta Mūka muzejā, Skolas iela 11c, Galēni, Riebiņu nov.: rmmg@inbox.lv, 28362473; 28447191