Skaņākalna dabas parks
Parka iela 36, Mazsalaca, Mazsalacas novads

PAR MUMS

Skaņākalna parks – skaistā Salacas ieleja ar smilšakmens atsegumiem un daudzām alām tās krastos. Parks stiepjas 3 km garumā Salacas labajā krastā lejpus Mazsalacas. Devona perioda sarkanā smilšakmens segumi piešķir parkam īpašu valdzinājumu jebkurā gadalaikā.
Parku papildinājušas Rīgas lietišķās mākslas studiju “Dzīne” un “Cēre” meistaru darinātās ozolkoka skulptūras. Te izstaigājama latviešu tautas stiprinieka Kurbada taka, kas ar 50 tēliem turpinās līdz Skaņāklna klintij. Parkā meklējamas arī vietas ar romantiskiem nosaukumiem – Mīlestības tiltiņš un Sapņu trepes. Ja nav bail no Nelabā, var apmeklēt 14 m garo Velna alu un Velna akmeni. No Skābumbaļļas alas, kas atrodas pie pašas Salacas, iztek dzidrs avotiņš.

Neļķu klintis ir viens no Latvijas gleznainākajiem sarkanā smilšakmens atsegumiem, kas 20 m augstumā un 300 m garumā stiepjas gar Salacas labo krastu. Pie klintīm ir Velna kancele, no kuras paveras plašs skats uz Salacu no Neļķu klintīm.

Rūķu taka pauž strādīguma un gudrības ideju, ko simbolizē darbīgie ozolkoka rūķi un pūce Rūķu ozolā.
Vilkaču priede ir neparasta ar saviem atsegto sakņu vijumiem. Ar to saistīti nostāsti par cilvēku pārvēršanos par vilkačiem.
Atpazīstamākais parka objekts ir Salacas kreisajā krastā redzamā ap 20 m augstā Skaņākalna klints (Skaņaiskalns), kas dod spēcīgāko atbalsi Latvijā, klausītājiem atrodoties pie Salacas iepretī klintij, bet runātājam – noteiktās vietās laukuma vidū vai aizmugurē. Šeit var rast Klints atbildi uz mūžseno jautājumu : “Ādam, kas ir tava sieva?”

Skaņākalna parks nav iedomājams bez lidojošiem iemītniekiem — putniem un sikspārņiem. No ieejas parkā līdz pat Skaņākalna klintij gar Salacas krastu ved taka, kur pa ceļam apmeklētāji var vērot skaistos upes krastus, šūpoties šūpolēs, rotaļāties brīvdabas atrakcijās, atveldzēties pie avota un vērot Salacu uz izveidotas atpūtas platformas. Parkā sastapsiet dažādas koka putnu skulptūras.

Skaņākalna parks stāsta par saviem iemītniekiem.

Skaņākalna dabas parkā papildus Kurbada takai ir izveidota jauna tūrisma taka “Putni salido mājās”. Tagad parkā atrodamas dažādas putnu koka skulptūras – dzenis, gārnis, zīlīte, žubīte, strazds, pīle, bezdelīga, vista un gailis. Lai parka apmeklētājiem būtu interesantāk izzināt putnus parkā, Skaņākalna dabas parks piedāvā noklausīties stāstu par katru putnu un dzirdēt tā dziesmu.

Ieejas maksa:

• Pieaugušajiem – €2.00
  • Skolēniem – €1.00
  • Pirmsskolas vecuma bērniem, invalīdiem, bērnu namu audzēkņiem – bez maksas

Gida pakalpojums:

Iepriekš piesakoties, par papildu samaksu iespējamas ekskursijas gida pavadībā latviešu, krievu, angļu un vācu valodā:

Grupām ar gidu skolēniem (grupā 20 un vairāk personas) – € 1,50 (kopā ar biļeti)