Noslēgtā teritorijā, aiz kultūras nama “Rīgava” atrodas dārzs, kur valda māksla un mūzika, un ne tikai. Dārza autore – ainavu arhitekte Daiga Veinberga. Rīgavas mūzikas un mākslas dārzs savus vārtus apmeklētājiem vēra 2015.gada 28. augustā. Jau izsenis bijusi ideja, ka noslēgtajā teritorijā aiz kultūras nama „Rīgava” jāievieš dzīvība – jāpadara tā skaista, sakopta un pieejama novadniekiem un viesiem. Tā kā parku ieskauj divas mākslinieciskas iestādes – kultūras nams un mūzikas un mākslas skola – , nosaukums radās pats no sevis. Līdzās iekoptajam zālienam un sastādītajām puķēm parkā ir uzstādīti bērnu rotaļu iekārtas – brīvdabas mūzikas instrumenti, skaisti soliņi, interesents apgaismojums un, protams, skatuve, kur notiek dažādi pasākumi: vasaras brīvdabas kino vakari, koncerti un operas tiešraides, teātra izrādes, mākslas izstādes, kā arī tiek rīkoti tirdziņi. Par vizuālu un skaņas norobežojumu no blakus esošajiem īpašumiem kalpo tematiski apgleznotā siena, par kuras tapšanu jāsaka paldies māksliniekiem, mākslas skolas pasniedzējiem Aldim Reicim un Antrai Ivdrai.
“Laukums ar skatuvi ir paredzēts koncertiem, zaļumballēm, bet pļaviņu, kurā nav iebūvēti soli, mēs varam izmantot dažādi. Kad nenotiek pasākumi, šeit var atnāk un pasēdēt zālienā, pasauļoties, palasīt grāmatu vai paēst pusdienas. Uz šejieni var nākt kopā ar bērniem un paspēlēt mūzikas instrumentus,” stāsta D. Veinberga.
”Mazie dārziņi ir veidoti pēc labirinta principa, lai ikviens varētu atrast savu nomaļu stūrīti, kur pabūt klusumā un mierā, skaistu augu ieskauts. Augu, kuri mūs iedvesmo uz radošumu. Dārzs ir tāda dzīva radība, dārzs nav būvobjekts, kuru var pabeigt. Gadalaikiem mainoties, mainīsies arī dārza izskats – pavasarī mūs priecē tulpes un krokusi, rudenī – lapu krāsainība, bet ziemā šeit varēs ienākt un uzcelt sniegavīru. Šis ir radošuma dārzs, kurš radīs daudz jaunu domu, kā mums katram te justies.”
Foto no Salaspils TIC arhīva.